Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri MEBBİS'ten açıklanacak

MEB, darbe girişimi sonrasında ihraç edilen personelin yerine ilk etapta 15 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapılacağını duyurmuştu. Ekim ayı içinde yapılması planlanan atamalar sonrasında görev almak isteyen adaylar ise geçen 4 gün içinde ön başvurularını tamamlayarak beklemeye başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın ilk atama ekranı üzerinden alınan başvuruların ardından merak edilen mülakat yerleri ve tarihlerinin de iş takviminde belirtildiği üzere bugün açıklanması bekleniyor. Bu kapsamda yaklaşık 190 bin kişinin başvuru yaptığı öğretmenlik atamaları için 38 bin adayın mülakata çağırılması bekleniyor.

MÜLAKAT YERLERİ SORGULAMA EKRANI için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha önceden atama başvurusunda bulunan yaklaşık 7 bin öğretmen mülakattan geçmişti. Şimdi çağırılması beklenen öğretmenler ile birlikte bu sayının 45 bini bulacağı ve bunlardan sadece 15 bin öğretmenin atanacağı belirtiliyor.

Sözleşmeli öğretmen ataması için mülakat yerleri Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri internet sayfasından açıklanacak. Öğretmenler, MEBBİS giriş şifresi ve kullanıcı adlarını kullanarak sistem üzerinden sorgulama yapabilecekler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×