Bu haber kez okundu.

TEOG 2. dönem soruları ve cevapları MEB EBA'da! (26 - 27 Nisan 2017)

26-27 Nisan TEOG soruları ve cevap anahtarları bugün Eğitim Bilgi Ağı EBA'nın eba.gov.tr internet sitesinden açıklanıyor. Sınava giren öğrenciler merak ettikleri TEOG sorularının cevaplarını videolu çözümleri izleyerek öğrenebilecekler. Milli Eğitim Bakanlığı açıklamasına göre soru kitapçıkları EBA üzerinden saat 14.00'de erişime açılacak.

Ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik 2016 - 2017 eğitim öğretim döneminin Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı TEOG 2. dönem oturumları 26 Nisan ve 27 Nisan'da gerçekleştirildi. Ortaokul son sınıf öğrencileri için kritik bir öneme sahip olan bu sınavlarda öğrencilere sırasıyla Matematik, Din Kültürü, Türkçe, Yabancı Dil, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Fen Bilimleri derslerinden 20'şer soru soruldu.

TEOG SORULARI NASILDI?

Dün ve bugün sınava giren öğrenciler bazı derslere ait testlerin çok kolay olduğunu bazılarının ise kendilerini oldukça zorladığını söyledi. Örneğin Türkçe dersi sorularının bilgi ağırlıklı ve vurgulu sorular olduğunu bildiriren 8. sınıflar Matematik testlerinin ise kendilerini hayli zorladığını belirttiler. Öte yandan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularının da çok kolay olduğunu belirten öğrenciler bu soruları yanıtlarken hiç zorlanmadıklarını ifade ettiler.

TEOG YORUMLARI SINAV SORULARI NASILDI, ZOR MUYDU KOLAY MI?

TEOG SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

8. sınıf öğrencilerinin merak ettikleri TEOG sınav sonuçları muhtemelen Haziran ayında açıklanacak. Puanlar, Yerleştirmeye Esas Puanı (YEP) hesaplamasında da kullanılacak. E-Okul sisteminden açıklanan sınav sonuçları öğrencilere, yazılı olarak postalanmayacak. Öğrenci ve veliler sonuçları MEB e-okul girişi yaparak öğrenebilecekler.

TEOG PUAN HESAPLAMA

Tahmini doğru ve yanlış sayılarınızı “teog puan hesaplama” bağlantısındaki TEOG hesaplama aracına girerek tahmini sınav sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. Ortak sınavlarda alınan puanlar ilgili dersin birinci veya ikinci yazılı puanı olarak e-Okul Sistemi'ne girilecek ve yıl sonu başarı puanı hesaplamasına dahil edilecektir. Her dönem yapılan ortak sınavlar sonucunda derslerin AOSP puanları; Türkçe, matematik, fen bilimleri dersleri için dört; T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri için iki katsayısı ile o dersin puanı çarpılarak hesaplanır. Puanlama 700 tam puan üzerinden yapılacaktır. Ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamasında; öğrencilerin; 6, 7 ve 8'inci sınıf yıl sonu başarı puanları ile 8'inci sınıf AOSP'si toplanacak, elde edilen toplam puan ikiye bölünerek merkezî sistemle öğrenci alımında kullanılan “ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas puan” hesaplanacaktır. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacaktır.

Öğrenciler, tüm sınavlara ait soru ve cevaplara pdf ortamında yazılı olarak "www.eba.gov.tr" ve "odsgm.meb.gov.tr" internet adreslerinden erişebilecek.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
bacer 11 ay önce

Zordu youvvvvvvvvvvvvv

Avatar
Ceren 11 ay önce

Çok güzel geçti

Avatar
savo 11 ay önce

Nerden bakiyonuz arkadaslar

Avatar
Sudenaz 5 ay önce

117 net yaptim çok güzel ve kolaydı bence.zaten 5 dersi full çektim

banner1