Bu haber kez okundu.

TEOG deneme sınavı MEB giriş ekranı ODSGM sayfasında!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) internet sitesinden yapılan açıklamada, 8. sınıf öğrencilerinin 23-24 Kasım'da girecekleri 1. dönem TEOG sınavından önceki heyecanı azaltmak ve kendilerini değerlendirmek amacıyla deneme sınavı yapılacağını duyurdu.

Buna göre öğrenciler 17 Kasım Perşembe yani bugün saat 21.00'den itibaren sınav kapsamında hazırlanan PDF formatındaki Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularını indirebilecekler. Ayrıca bunlara ait cevap anahtarları da yayınlanmış durumda. (http://odsgm.meb.gov.tr/kurslar/degerlendirme.aspx?sinavid=1)

MEB Basın Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, ''Temel eğitimden orta öğretime geçiş sistemi kapsamında 23/24 Kasım 2016 tarihlerinde I. dönem merkezi ortak sınavlar gerçekleştirilecektir. Sınav öncesi Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından öğrencilerin heyecanlarını azaltmak ve kendilerini değerlendirmek maksadıyla değerlendirme sınavı hazırlanmıştır. '' denildi.

TEOG sınavına girecek olan tüm öğrencilerin katılımına açık olacağı ve internetten yapılacağı kaydedilen açıklamada, “Öğrencilerimiz, değerlendirme sınavına ODSGM’nin web sayfasından (http://odsgm.meb.gov.tr) 17.11.2016 saat 21.00 den itibaren ulaşabileceklerdir.” ifadelerine yer verildi.

Sınav Maratonu iki gün sürecek

TEOG sınavları kapsamında 23-24 Kasım'da yapılacak birinci dönem ortak sınavlara, yurt içinde 970 merkezde, 16 bin 235 okulda, 93 bin 342 salonda, yurt dışında ise 7 ülkede, 14 merkezde, 21 okulda, 72 salonda 1 milyon 190 bin 826 öğrenci katılacak. Öğrenciler, 23 Kasım Çarşamba günü yapılacak olan birinci oturumda, Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden, 24 Kasım Perşembe gün yapılacak ikinci oturumda ise Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil derslerinden sınava girecek.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×