Bu haber kez okundu.

TEOG soru ve cevapları MEB EBA Eğitim Bilişim Ağı sitesinde!

MEB, TEOG soru ve cevaplarını yarın saat 14'te yayınlayacak! 2017 TEOG soru ve cevapları ile TEOG soru kitapçıkları ve cevap anahtarları MEB tarafından sınavların tamamlanmasının ardından yani 27 Nisan Perşembe günü saat 13.00'da açıklanabilir. MEB, geçen dönem yapılan sınavların soru kitapçıklarını sınavın hemen ardından yayınlamıştı. TEOG Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Türkçe, Yabancı Dil ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi soruları ve cevapları eba.gov.tr internet sitesinde açıklanacak.

TEOG sınavına giren 8. sınıf öğrencileri kendilerine yöneltilen sorulara verdikleri cevapları, EBA'da yayımlanan soru kitapçığı ve cevap anahtarları sayesinde kontrol etme imkanı bulacaklar. Bu sayede öğrenciler, TEOG sınav sonuçları açıklanmadan önce tahmini olarak TEOG puanları öğrenme şansına sahip olacaklar. TEOG soruları ve cevapları EBA'da yayınlanır yayınlanmaz abchaber.com'da olacak.

eba.gov.tr NEDİR, EBA GİRİŞ NASIL YAPILIR?

2016-2017 eğitim öğretim dönemi 2. dönem TEOG sorularının ve cevaplarının açıklanacağı eba.gov.tr'ye giriş nasıl yapılır sorusunun yanıtını sizler için yazdık. Öncelikle bilgisayarınızın internet tarayıcısındaki arama çubuğuna eba.gov.tr yazarak bu adrese girin.

Bu sayfanın sağ üst köşesinde bulunan 'Giriş' butonuna tıklayınca aşağıdaki sayfaya erişeceksiniz.

Bu sayfa üzerinden "E-Okul Bilgileri ile Giriş" linkine basarak "Veli Bilgilendirme Sistemi"ne erişeceksiniz. Sayfada sizden istenilen "T.C. Kimlik Numarası", "Öğrenci Numarası" ve "Nüfus Cüzdanı Cilt Numarası" bilgilerini doğru bir şekilde girmeniz gerekiyor. Ardından "Güvenlik Kodu" kısmını doldurarak "Giriş Yap" butonuna basın. Tüm işlemlerin ardından EBA girişi yapılmış olacak ve sınav sorularına ulaşılabilecek. MEB Eğitim Bilişim Ağı - EBA sistemi sayesinde TEOG sınavları ile ilgili tüm son dakika gelişmelerini ve duyuruları takip edebilirsiniz.

TEOG YANLIŞ SORULARI DOĞRU CEVAPLARI GÖTÜRECEK Mİ?

Daha önce yapılan liselere geçiş sınavları ya da üniversite sınavları başta olmak üzere 4 yanlış cevap 1 doğru soruyu götürürken bu uygulama TEOG sınavları için geçerli değil. Soruya yanlış cevap verseniz de doğru olan cevaplarınız bundan olumsuz etkilenmiyor.

TEOG MAZERET SINAVI NE ZAMAN?

26-27 Nisan'daki TEOG 2. dönem sınavları için herhangi bir nedenden dolayı mazereti oluşan öğrencilerin durumu valilik makamlarınca tutanak ile tespit edildikten sonra Milli Eğitim Bakanlığına bildirilecek. Bu öğrenciler, 20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde mazeret sınavlarına girecek.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×