Öne Çıkanlar göreve iade televizyon fiyatları Ekonomik Koordinasyon Kurulu kar tatili çorum

TEOG soruları ve cevapları MEB EBA giriş ekranında açıklanacak

TEOG soru ve cevap anahtarı ne zaman açıklanacak? sorusuna MEB'den açıklama geldi. EBA TEOG soru kitapçıkları ve cevapları yarın yani 24 Kasım Perşembe saat 14.00'de eba.gov.tr giriş sayfasından açıklanacak.

TEOG soruları ve cevapları MEB EBA giriş ekranında açıklanacak

23 Kasım TEOG soru ve cevapları 2016 1. dönem birinci oturumda öğrencilere Türkçe, Matematik ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden test soruları soruldu. Sınavın sona erdiği şu saatlerde tüm 8. sınıf öğrencileri 'TEOG soruları ne zaman açıklanacak?' diye merak etmeye başladı. MEB soruları sınavların bitiminde yayınlayacak. Yani herhangi bir sorun olmazsa TEOG soru ve cevapları ile çözümlü videoları eba.gov.tr'den yayımlanacak. Peki MEB EBA girişi nasıl yapılır, EBA şifresi nasıl alınır? İşte detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları kapsamında, ortaokul 8'inci sınıf öğrencileri 23 Kasım Çarşamba günü yani bugün birinci oturuma girdiler. Saat 11.30'da sona eren sınav yurt genelinde 970 merkezde, 16 bin 235 okulda, 93 bin 342 salonda yapıldı. Yurtdışında ise 7 ülkede, 14 merkezde, 21 okulda ve 72 salonda gerçekleştirildi. 2016-2017 eğitim öğretim yılı TEOG 1. dönem sınavlarına 1 milyon 190 bin 826 öğrenci katıldı.

Öğrenciler 23 Kasım'da yapılan TEOG sınavının birinci oturumunda; Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden kendilerine yöneltilen soruları cevapladılar. Öğrencilere Türkçe'den 20, Matematik'ten 20 ve Din Kültürü'nden de 20 soru soruldu.Yarın yapılacak ikinci oturumda ise Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil derslerinden sınava girecekler.

TEOG soruları ve cevapları

TEOG SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

TEOG birinci gün oturumunda ter döken öğrenciler ve veliler TEOG soru ve cevapları 1. dönem çözümlerinin açıklanmasını bekliyor. 23 Kasım 2016 TEOG soruları ve cevap anahtarları indirme ekranı EBA sisteminin eba.gov.tr internet adresinden açıklanacak. Heyecanla beklenen sorular ve çözümleri için son dakika açıklaması MEB'den geldi. Milli Eğitim Bakanlığı her sene olduğu gibi bu yılda TEOG soru ve cevaplarını çözümlü videolar eşliğinde EBA'dan sınavların tamamlanmasının ardından yayınlayacak. 

EBA GİRİŞİ NASIL YAPILIR EBA ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

Öğrenciler TEOG sınav soruları ve cevaplarına erişmek için EBA girişi yapmak zorundalar. Bunun için EBA kullanıcı adı ve şifresinin kullanılması gerekiyor. EBA girişi için öncelikle internet tarayıcısına eba.gov.tr adresinin yazılması gerekir. Sonrasında ise karşınıza giriş sayfası çıkacak. Bu sayfanın sağ üst köşesinde bulunan GİRİŞ butonuna tıklayınca soruların açıklandığı sayfaya erişebileceksiniz.

EBA giriş

Eğer şifreniz yoksa veya unuttuysanız aynı sayfadaki 'Öğrenciye şifre verme' bağlantısına tıklayarak, istenen bilgilerin girilmesi halinde eba şifresi alabilirsiniz. MEB Eğitim Bilişim Ağı EBA'dan TEOG sınavları ile ilgili tüm bilgileri edinebilirsiniz.

Mustafa KARACA (mustafa.karaca@abchaber.com)

Anahtar Kelimeler:
TEOGMEB EBA
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×