Bu haber kez okundu.

TEOG yorumları 2017 sınav soruları zor muydu kolay mı?

TEOG yorumları Twitter'ı salladı! Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavları (TEOG) 1. oturumu bugün yapıldı. 1 milyondan fazla 8. sınıf öğrencisinin hangi lisede öğrenim hayatlarına devam edeceklerini belirleyecek olan 2017 TEOG sınavları kapsamında 26 Nisan Çarşamba günü öğrencilere Türkçe soruları, Matematik soruları ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi soruları yöneltildi. Peki TEOG nasıldı, sorular zor mu kolay mı? TEOG sınav soru ve cevaplarını tüm öğrenciler abchaber'de TEOG yorumları sayfasında tartışıyor.

TEOG NASILDI SINAV YORUMLARI 2017

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), TEOG sistemi kapsamında, sekizinci sınıf öğrencilerine yönelik 26 Nisan ve 27 Nisan'da yapılacak merkezi ortak sınavlara, 1 milyon 185 bin 328 öğrenci katılıyor. Ortak sınavlar, yurt içinde 970 merkezde, 16 bin 257 okulda, 94 bin 225 salonda; yurt dışında ise 15 ülkede 22 okulda yapılıyor. Sınav oturumları hem yurt içinde hem de yurt dışındaki merkezlerde saat 09.00, 10.10 ve 11.20'de başlayacak. Teneffüs araları ise 30'ar dakika olacak. Sınav uygulaması tüm merkezlerde eş zamanlı gerçekleştirilecek.

Öğrenciler, 26 Nisan Çarşamba günü yapılacak olan 1. oturumda Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 27 Nisan Perşembe günkü 2. oturumda ise Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil derslerinden sınava girecekler. Her ders için dört şıklı çoktan seçmeli testlerin yer aldığı 20 soruluk A, B, C, D kitapçık türleri kullanılacak. Her bir ders testinin süresi 40 dakika olacak. Öğrenciler özel durum ve olağanüstü haller dışında kendi okullarında belirlenen salonlarda sınava girecekler.

TEOG sınavlarına katılan öğrenciler sınav sorularının zor mu yoksa kolay mı olduğunu Twitter yorumları ve abchaber.com yorum alanına yazdıklarıyla paylaşıyor. Siz de TEOG yorumlarınızı haberimizin sonundaki yorum alanına yazarak binlerce öğrenci ile paylaşabilirsiniz.

Sence,

- TEOG Türkçe soruları nasıldı?
- TEOG Matematik soruları nasıldı?
- TEOG Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi soruları nasıldı? 

MATEMATİK SORULARI FENA

TEOG 1. gün oturumlarından çıkan öğrenciler yaptıkları matematik yorumları ile adeta Twitter'ı yıktı. TEOG yorumlarını sosyal medyada yazan adaylar "TEOG Matematik soruları çok zordu" yorumunu yaptı.

TÜRKÇE ÇOK KOLAYDI

Öğrenciler bugün ilk olarak TEOG Türkçe sınavına girdi. 09.00'da başlayan ve 40 dakika süren sınav sonrasında öğrenciler 30 dakika teneffüs arasına çıktı. Öğrencilerin Türkçe soruları ile ilgili genel yorumu soruların kolay olduğu yönündeydi. Ancak bazı öğrenciler 'vurgulu' soruda zorlandığını ifade etti.

TEOG SORULARI ZOR MU KOLAY MI OLACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, TEOG ortak sınav sisteminde bu sene herhangi bir değişikliğe gidilmediğini, sınav müfredatının daha önce ilan edildiğini ve belirlenen konular dışında bir soru ile öğrencilerin karşılaşmasının söz konusu olamayacağını ifade ettiler. MEB yetkilileri ayrıca, TEOG sınavına girecek öğrencilere önemli hatırlatmalarda bulundular. Peki TEOG'a girecek öğrenciler nelere dikkat etmeli?

Öğrenciler, bilgisayar özelliğine sahip her türlü elektronik cihazlar ve saat fonksiyonu dışında özelliği olan saatler ile sözlük, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz ya da radyo gibi iletişim araçlarını yanlarında getirmemeliler. Bunları üzerinde bulunduran öğrencilerin sınavı, sınav kurallarını ihlal ettiği gerekçesi ile sınav salonu görevlileri tarafından hazırlanacak olan tutanakla geçersiz sayılacak. Diğer yandan öğrenciler TEOG soruları cevapları için soru kitapçığına değil kendilerine verilen cevap anahtarına işaretleme yapacaklar.

26 NİSAN TEOG SINAVI GÜNÜ OKULLAR TATİL

Merkezi ortak sınavların yapıldığı günlerde okullarda ders yapılmayacak. Ancak ortak sınavlarda görevli olmayan o okulun öğretmenleri sınavların yapıldığı günü saat 09.00'da kendi görev yaptıkları okullarda hazır bulunacaklar.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Rüştü 1 yıl önce

Türkçe matematik ve dinde ilk defa bu kadar mantıklı soru diziminin olduğun u düşünüyorum.
Sınav zorluk derecesi ise çok Azda olsa zordu.

Avatar
mustafa 1 yıl önce

guzeldı sorular ama 2. oturumda biraz sıkıntı olacağını düşünüyorum

Avatar
seda 1 yıl önce

çoook kolaydı :)

Avatar
melisa 1 yıl önce

arkadaşlar onu bunu bırakında fende 7 tane d var benim bildiğim enfazla bir şıktan 6 tane olur