Bu haber kez okundu.

Terör örgütlerine destek veren öğretmenler açığa alındı

Terör örgütü PKK'yla hem sınırda hem de devlette mücadele tüm hızıyla sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı, bölücü terör örgütü PKK ile bağlantılı personel hakkında yürüttüğü soruşturmanın ilk aşamasını tamamladı. Bakanlık 11 bin 285 öğretmeni açığa aldı.

Devlete sızan FETÖ ve PKK bağlantılı kişileri tasfiye işlemi devam ediyor. Son açıklama ise Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi. Bakanlık terörle mücadele kapsamında çok sayıda öğretmeni açığa aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı açıklamasında ''bölücü terör örgütlerine destek verici faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen 11 bin 285 öğretmen görevden alındı'' denildi. Açıklamada Valiliklerin koordinesinde yürütülen soruşturma sonuçlarıyla birlikte açığa alınacak öğretmen sayısının 14 bine ulaşmasının beklendiği bildirildi.

MEB, daha öncede FETÖ ile mücadele kapsamında 28 bin öğretmenin ilişiğini keserek memuriyetlerine son vermişti. Terör örgütüne destek sebebiyle açığa alınan ve ihraç edilecek öğretmenler listesi yeni çıkarılması muhtemel olan KHK ile belli olacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×