Öne Çıkanlar feto 15 dakika kuralı 689 sayılı khk ile atılan öğretmenlerin tam listesi wikipedia erişime neden kapatıldı 1 mayıs 2017 akparti myk toplantısı

Tunceli ve Çorum'da okullar tatil 2 Aralık Valilik kararı

TUNCELİ ve ÇORUM'da bugün yani 2 Aralık Cuma günü okullar yoğun kar yağışı sebebiyle tatil edildi. Pülümür ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiği açıklandı.

Tunceli ve Çorum'da okullar tatil 2 Aralık Valilik kararı

ÇORUM merkez ilçe köylerinden il merkezine taşımalı eğitimle gelen öğrenciler ile TUNCELİ Pülümür ilçesindeki ilkokul ve ortaokul öğrencileri için devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bugün tatil oldu.

Çorum Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre; İl Hıfzısıhha Kurulu'nın aldığı kararla merkez ilçeye bağlı köylerden kent merkezine taşımalı eğitimle gelen öğrencileri kapsamak şartıyla eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği duyuruldu. İl merkezi ve merkez ilçe köylerinde taşımalı eğitim sistemi dışındaki öğrencilerin ise eğitimine devam edileceği belirtildi.

Öte yandan Tunceli Valiliği'nden de kar tatili ile ilgili bir açıklama yapıldı. Valilik, Pülümür İlçesinde devam eden yoğun kar yağışından dolayı okullarda bir gün eğitime ara verildiği açıklandı.

TUNCELİ PÜLÜMÜR HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Tunceli'nin Pülümür İlçesi hava tahmin raporuna göre ilçede kar yağışı önümüzdeki 5 günlük süreçte yoğun bir şekilde devam edecek. İlçede bugün hava sıcaklığı en düşük -2, en yüksek 0 derece. 3 Aralık Cumartesi günü hava sıcaklığının düşeceği Pülümür'de en düşük -8 ve en yüksek -2 olması bekleniyor. Pülümür ilçesinde 4, 5 ve 6 Aralık tarihlerinde de kar yağışı devam edecek.

Tunceli 5 günlük hava durumu

ÇORUM HAVA DURUMU

Bugün taşımalı eğitimle okula giden öğrenciler için kar tatilinin ilan edildiği Çorum'da ise bugün hava bulutlu. Kentte hava sıcaklığı en düşük -3, en yüksek 1 derece. Kar yağışının yarından itibaren devam etmesi beklenen Çorum'da 4 Aralık Pazar bulutlu, 5 Aralık Pazartesi kar yağışlı, 6 Aralık Salı günü bulutlu bir hava bekleniyor.

Çorum 5 günlük hava durumu

Mustafa KARACA (mustafa.karaca@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×