Bu haber kez okundu.

Yarıyıl tatili başladı! 15 tatil ne zaman bitecek, okullar ne zaman açılacak?

Okullar bugün 15 tatil yani yarıyıl tatiline giriyor. Resmi olarak 23 Ocak pazartesi gününden itibaren başlayacak olan sömestr tatili ilköğretim, ortaokul ve lise öğrencilerini kapsıyor. 2016-2017 eğitim öğretim döneminin ilk 15 tatili ilan edilmesiyle birlikte yaklaşık 18 milyon öğrenci dinlenme fırsatı bulacak. Peki Okullar ne zaman açılacak? 15 tatil ne zaman sona erecek? İşte Sömestr (yarıyıl tatili) ile ilgili merak edilen detaylar...

YARIYIL TATİLİ NE ZAMAN BİTECEK?

Okulların bugün kapanacak olmasıyla birlikte milyonlarca öğrenci 15 tatilin ardından 2. dönemin ne zaman başlayacağını merak etmeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2016-2017 çalışma takvimine göre yarıyıl tatili 3 Şubat 2017 cuma günü bitecek. Öğrenciler keyifli bir tatilin ardından 6 Şubat'ta yeni eğitim öğretim dönemi için okullarının yoluna düşecekler. Yaz tatil ise 9 Haziran 2017 Cuma gübü başlayacak.

15 TATİL UZATILIR MI 30 GÜN OLUR MU?

Öğrencilerin merak ettiği bir diğer soru ise sömestr tatilinin uzatılıp uzatılmayacağı. Her yıl yaşanan bu durum bu yıl da gündeme geldi. Geçen yıl çıkan haberlerde yarıyıl tatilinin 30 gün olacağı yönünde söylentiler yayılmıştı. Ancak dönemin MEB Bakanı Nabi Avcı iddialar üzerine bir açıklama yaparak bu haberleri yalanlamıştı. Bu yıl da MEB'in 15 tatili uzatacağı yönünde çıkacak olan haberler üzerine de bir açıklama yapması bekleniyor. Ayrıca tatilin uzatılmasını gerektirecek herhangi bir durumun bulunmadığını göz önüne alırsak okulların belirtilen tarihte açılacağını söylemek mümkün.

ÖĞRENCİLERİ 2. DÖNEMDE BEKLEYEN SINAVLAR

Yarıyıl tatilinin bitmesiyle ikinci kanaat dönemi başlayacak. 6 Şubat'ta öğrenciler okullara gitmeye başlayacaklar. Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren önemli sınavlar da ikinci dönemde gerçekleştirilecek. Özellikle 8. sınıf öğrencileri 26 ve 27 Nisan'da TEOG sınavına girecekler ve hangi liseye gideceklerine karar verecekler.

Bunun yanı sıra üniversite hayali kuran Lise son sınıf öğrencilerini de Yükseköğretime Geçiş Sınavı ile Lisans Yerleştirme Sınavları bekliyor. YGS sınavı 12 Mart 2017 Pazar günü, LYS sınavları ise 10 - 11 Haziran ile 17 - 18 Haziran tarihlerinde yapılacak. 

2017 RESMİ TATİL GÜNLERİ NE ZAMAN?

Türkiye'de bir yıl içerisinde pek çok resmi tatil bulunuyor. Bunlardan bazıları Dini Bayramlar bazıları Resmi Bayramlar ve bazıları da önemli günler nedeni ile ilan ediliyor. Peki 2017 yılında yapılacak olan resmi tatil günleri tarihleri ne zaman? İşte o tarihler...

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: 23 Nisan 2017- Pazar
Emek ve Dayanışma Günü: 1 Mayıs 2017- Pazartesi
Gençlik ve Spor Bayramı: 19 Mayıs 2017- Cuma
Ramazan Bayramı: 25-26-27 Haziran 2017
15 Temmuz Şehitleri Anma Günü: 15 Temmuz 2017 Cumartesi
Zafer Bayramı: 30 Ağustos 2017- Çarşamba
Kurban Bayramı: 1-2-3-4 Eylül 2017
Cumhuriyet Bayramı: 29 Ekim 2017- Pazar

EN GÜZEL KARNE HEDİYELERİ

Veliler, öğrencilerin başarılarını kutlamak için çocuklarına hediye almanın telaşına düştüler. Özellikle bugün milyonlarca veli gerek Google'da gerekse diğer internet arama motorlarında 'karne hediyesi ne alabilirim?' diye araştırma yapmaya başladı. Sizler için en güzel karne hediyelerini bir araya getirdik. Aşağıda verilen bağlantıya tıklayarak söz konusu haberimize ulaşabilirsiniz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×