Bu haber kez okundu.

YGS cevap kağıdı görüntüleme ekranı ÖSYM AİS erişime açıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2017 YGS sorularına ait cevap kağıtlarını adayların kontrol etmesi amacıyla erişime açıldığını duyurdu. Adaylar, ÖSYM AİS sistemi üzerinden erişebilecekleri cevap kağıtlarında, sınav esnasında işaretledikleri şıkları görebilecekleri gibi hangi sorulara doğru hangi sorulara yanıt verdiklerini de öğrenebilecekler.

ÖSYM'DEN CEVAP KAĞITLARI AÇIKLAMASI

ÖSYM'nin konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunlar kaydedildi;

''Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve 'Cevap Kâğıdı Görüntüleme' ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.''

YGS CEVAP KAĞITLARI GÖRÜNTÜLEME EKRANI GİRİŞİ

12 Mart YGS sınavı cevap kağıtları ÖSYM AİS sistemi üzerinden açıklandı. Adaylar, ais.osym.gov.tr adresine girerek cevap kağıtlarını görüntüleyebiliyor. YGS cevap kağıdı görüntüleme ekranı girişi için adreste yer alan T.C. Kimlik Numarası ve Aday Şifresi'nin girilmesi gerekiyor. Ardından öğrenciler sınavda doğru veya yanlış yanıt verdikleri soruların cevap anahtarını görebiliyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×