Bu haber kez okundu.

YGS sınav giriş yerleri 2017 ÖSYM AİS ekranında açıklandı

YGS sınav giriş belgesi, 12 Mart YGS sınavına katılacak binlerce öğrenci tarafından heyecanla bekleniyordu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) bu bekleyişe son dakika YGS sınav yerleri açıklaması ile son verdi. Üniversite hayali kuran adaylar için YGS sınav yerleri az önce ÖSYM AİS internet sitesi ais.osym.gov.tr üzerinden açıklandı. Peki YGS sınav giriş belgesi çıktısı nasıl alınır?

YGS SINAV GİRİŞ BELGESİ NEREDEN NASIL ALINACAK?

Üniversite sınavına girecek olan adaylar YGS sınav giriş belgesi almak için ÖSYM internet sitesine giriş yapmak zorundalar. Adaylar, hem sınav yerleri öğrenme ekranına hem de sınav giriş belgesi çıktı alma ekranına ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik No ve Aday şifresi yazarak ulaşabiliyorlar. 12 Mart pazar günü tüm Türkiye'de ve K.K.T.C.'de yapılacak olan YGS sınavı için ÖSYM'den yapılan açıklamada, 2017 YGS başvurusu yapan 2 milyon 265 bin 902 aday öğrencinin olduğu duyuruldu.

YGS SINAV YERLERİ ÖĞRENMEK ve YGS SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

2017 YGS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK? (SINAV TARİHİ)

Öğrencilerin okumak istedikleri üniversite bölümünü kazanmaları için iki aşamalı olarak düzenlenen sınavlardan ilki olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS), 12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak. Tek oturumda gerçekleştirilecek sınav saat 10:00'da başlayacak ve öğrencilere 160 dakika süre verilecek.

ÖSYM'DEN ÖNEMLİ YGS UYARISI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Twitter resmi hesabından ve internet sitesinden çok önemli 2017 YGS sınavı uyarısı yaptı. ÖSYM açıklamasında; ''Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Adaylar, saat 09.45’ten sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.'' ifadeleri yer aldı.

ÖSYM'DEN ANİMASYONLU YGS SINAVI VİDEOSU

ÖSYM Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, geçtiğimiz günlerde YGS sınavına katılacak adaylar için uyarı niteliğinde animasyonu YGS videosu yayınladı. Söz konusu videoda, bu yıl yapılacak YGS sınavı ile ilgili yapılan yeni düzenlemelere ilişkin bilgilerin yanı sıra adayların YGS sınavı öncesi ve YGS sınavı sonrası neler yapmaları gerektiği tek tek anlatılıyor. ÖSYM animasyonlu YGS videosu "Yepyeni Bir Hayat Başlasın Bizim İçin" adlı özgün şarkıyı da içeriyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×