Öne Çıkanlar survivor 30 nisan neler olacak adnan öztürk nereli biyografisi Adnan Öztürk Kimdir feto adnan öztürk ne iş yapıyor

YÖK 2016-ÖSYS üniversite tercih tarihleri değiştirildi

Üniversite tercih tarihleri Yükseköğretim Kurulu'nca (YÖK) değiştirildi. Peki Üniversite tercihleri ne zaman ve nasıl yapılacak? İşte son dakika haberiyle değişen 2016-ÖSYS üniversite tercih tarihleri...

YÖK 2016-ÖSYS üniversite tercih tarihleri değiştirildi
2016-ÖSYS tercih tarihleri değişti. Daha önce Yükseköğretim Kurulu tarafından 26 Temmuz 2016 - 2 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacağı duyurulan üniversite tercihleri için yeni tarihler açıklandı.

YÖK'ün yaptığı açıklamaya göre, 2016-ÖSYS tercihleri 29 Temmuz 2016 - 3 Ağustos 2016 tarihleri arasında alınacak. Peki ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (ÖSYM AİS) üzerinden Üniversite tercihleri nasıl yapılacak?

ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

Üniversite tercihleri sadece ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi'nden (ais.osym.gov.tr) yapılabiliyor. Adayların ÖSYM'ye şahsen ya da posta yolu ile yapacakları üniversite tercih başvuruları kesinlikle kabul edilmiyor.ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi ais.osym.gov.tr adresine giren adaylar açılacak sayfa üzerinden 2016 ÖSYS TERCİH seçeneğini tıklayarak ilgili sayfaya geçiş yapmaları gerekir.Sonrasında üniversite tercih başvurusu yapacak adaylar çıkan Aday İşlemleri Sayfası'ndaki T.C. Kimlik numarası ve ÖSYM Aday İşlemleri Şifresi alanlarını doldurduktan sonra giriş yaparak Üniversite Tercih Sayfası'na ulaşabilirler.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×