Bu haber kez okundu.

100 bin kişiye iş imkanı ve 36 bin lira hibe desteği sunulacak

Türkiye'deki işsizlik sorununa çözüm oluşturacak Milli İstihdam Seferberliği için önemli adımlar atılmaya devam ediyor. Bu kapsamda hükümet, engelli ve eski hükümlü vatandaşların da kolayca iş sahibi olabilmesi için yeni uygulamaları hayata geçirmeye hazırlanıyor. 

İŞKUR'DAN 300 PROJE ATAĞI

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), 2017 yılında engelli vatandaşlara yönelik yeni projeleri hayata geçirmek için çalışmalara başladı. Kurum, engelliler için mesleki eğitim kursları, girişimcilik, kendi işini kurma, iş hayatında uyumluluk ve destek teknolojisi gibi farklı başlıklar altında yaklaşık 300 projeyi hayata geçirecek. Engelli vatandaşların yanı sıra eski hükümlülere de iş imkanı ve kendi işlerini kurma fırsatı sunulacak. Uygulama ile 100 bine yakın engelli ve eski hükümlünün iş sahibi olması hedefleniyor.

36 BİN LİRA HİBE DESTEĞİ

Son İŞKUR verilerine göre 98 bin engelli kuruma iş başvurusu yaptı. Geçen sene yaklaşık 30 bin engelli kamuda ve özel sektörde iş sahibi oldu. Öte yandan İŞKUR, engelli ve eski hükümlülerine iş sahibi olmaları için özel bir hibe desteği programı hazırladı. Kurum tarafından kurulan fon sayesinde kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülere 36 bin lira hibe desteği veriliyor.

Anahtar Kelimeler:
IskurTurkiye
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×