Bu haber kez okundu.

2017 Ramazan Pidesi Fiyatları ne kadar ? Ankara ve İstanbul fiyatları açıklandı

2017 Ramazanın yaklaşmasıyla beraber en çok merak edilen konulardan biride 2017 Ramazan Pidesi fiyatları.Ramazan pidesi fiyatlarına bu sene zam yapılacak mı merak konusu.Peki 2017 Ramazan Pidesi fiyatları ne kadar olacak ? Ramazan Pidesi kaç tl olacak detaylar haberimizde.

Son Dakika : İstanbul ve Ankara için Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu

Ramazan'ın ilk sahuruna bu cumartesi kalkılacak.Pide fiyatları merak ediliyordu.Ramazan pidesi fiyatları Ankara ve İstanbul'da satış fiyatları açıklandı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketi Halk Ekmek bu yıl ramazan pidesinin fiyatını değiştirmiyor. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi  350 gr pide 85 kuruştan satışa sunulacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, bu sene de 250 gram pideleri 70 kuruşa satacak.       

2017 RAMAZAN PİDESİ FİYATLARI NE KADAR OLACAK? 

Mübarek Ramazan ayının yaklaştığı şu günlerde ,ramazan sofralarının en çok tüketilen besini olan Ramazan Pidesinin fiyatları hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmazken ,Ramzan pidesinin yine eski fiyattan satılması bekleniyor.

GEÇEN SENE PİDE FİYATLARI NE KADARDAN SATILDI

Geçtiğimiz sene 2,50 TL olan Ramazan Pidesi bu senede aynı fiyat olması bekleniyor. Fakat bu sene gramajının düşmesi beklenen Ramazan Pidesi 2017 yılı itibariyle 2,50 TL'ye satacak. Pide fiyatları ilçe ilçe değişlik gösterebilecek.

22 Mayıs itibariyle Pide fiyatları henüz açıklanmadı. Ramazan Pidesi fiyatları resmi bir açıklama gelir gelmez haberimizden ulaşabilirsiniz.

RAMAZAN AYININ ÖNEMİ NEDİR ?

Ramazan ayı, Hicri takvime göre 12 aydan bir tanesidir. 3 ayların ilki Recep ayı ikincisi Şaban ayı üçüncüsüyse Ramazan ayıdır. Yani içinde olduğumuz Ramazan ayı 3 ayların üçüncüsü ve en hayırlısıdır.Ramazan ayı içerisinde tüm Müslümanların oruç tutmaları farzdır.

Ramazan ayının bir diğer özelliği de, Ramazan ayında Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlanmış olmasıdır. Kur'an-ı Kerim'in indirildiği Kadir gecesi, Ramazan ayının içerisindeki gecelerden birisidir.Ramazan ayında Teravi Namazı kılınır.

RAMAZAN BAYRAMI

Ramazan Bayramı İslam aleminde, oruç tutma ayı olan Ramazan'ın ardından üç gün boyunca kutlanan dinî bir bayramdır. Hicri takvime göre onuncu ay olan Şevval ayının ilk üç gününde kutlanır. Bayramdan bir önceki gün, Ramazan ayının son günü olan arefedir.

2017 RAMAZAN BAYRAMI TARİHLERİ

24 Haziran 2017 Cumartesi – Ramazan Bayramı Arefesi
25 Haziran 2017 Pazar – Ramazan Bayramı’nın 1. Günü
26 Haziran 2017 Pazartesi – Ramazan Bayramı 2. Günü
27 Haziran 2017 Salı – Ramazan Bayramı 3. Günü

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×