Bu haber kez okundu.

40 bin sağlık personeli alımı Bakan Akdağ açıkladı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, TRT Haber kanalında Yaşar Taşkın Koç'un gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Akdağ'ın konuşmasından satırbaşları şöyle;

Halkoylaması sonuçları

Recep Akdağ, geride bıraktığımız referanduma ilişkin değerlendirmesinde, milletin ferasetini bir kez daha gösterdiğini belirterek, çıkan sonuçları herkesin kabullenmesini ve hazmetmesi gerektiğini ifade etti. Akdağ son günlerde yapılan provokasyonlar hakkında ise "Halkı sokağa davet edici hareketlerden kaçınılması gerekiyor." şeklinde konuştu. Milletin kararını kabul etmeyenleri milletin de kabul etmeyeceğini söyleyen Akdaş, Türkiye'de 80 milyon insanın hangi inanca sahipse ve hangi oyu atmışsa birinci sınıf olduğunun altını çizdi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi değerlendirmesi

Anayasa Değişikliği oylamasının tamamlanmasından ve sandıklardan 'evet' oyu çıkmasıyla artık Türkiye'de yeni bir yönetim sisteminin devreye gireceğini belirten Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Cumhurbaşkanlığı sistemiyle ilgili "Yürütme yetkisinin tek elde olması karar vermeyi hızlandıracak." ifadelerini kullandı.

40 bin sağlık çalışanı alınacak

İstihdam edilmek için hükümetten gelecek müjdeli haberi bekleyen sağlık personelleri hakkında da konuşan Akdağ, Aile hekimlerinin sayısının yetersiz olduğunu söyledi. 2017 yılında sağlık çalışanı sayısının ikiye katlanacağını belirten Akdağ, konuyla ilgili olarak "Bu sene toplamda 40 bini geçen bir rakamda istihdam sağlayacağız" diyerek sağlık personeli alımı müjdesi verdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×