Bu haber kez okundu.

Açıklamadan sonra Apple rekor kırdı

ABD'li milyarder Warren Buffett'ın açıklamalarından sonra Apple'ın hisseleri yüzde 4,1 artarak 184,25 dolara yükseldi ve rekor kırdı.

ABD'nin dünya devi teknoloji şirketi Apple'da bayram havası var. New York borsasında işlem gören Apple'ın hisseleri bir günde yüzde 4,1 artarak 184,25 dolara yükseldi ve tarihi rekor kırdı. Şirketin hisseleri dün 176,89 dolardan işlem görmüştü.

Üç ayda 75 milyon hisse aldı

Hali hazırda ABD'nin piyasa değeri en yüksek şirketi olan Apple'ın hisselerindeki bu artışın arkasında ise ABD'li milyarder Warren Buffett'ın açıklamaları yer alıyor. Berkshire Hathaway firmasının da CEO'su olan Buffett önceki gün yaptığı açıklamada, çalıştığı firmanın 2018 yılının ilk üç ayında 75 milyon adet Apple hissesi aldığını belirtti.

Apple'ın toplam değeri 933 milyar dolar oldu

Bu açıklama, Apple hisselerinde damping etkisi oluştururken, hisselerin bir günde yüzde 4,1 armasına ve Apple'ın piyasa değernin ise 896 milyar dolardan 933 milyar dolara yükselmesine neden oldu.

165 milyon Apple hissesi var

Berkshire Hathaway firması geçen sene sonu itibariyle 165 milyon adet Apple hissesi sahipti. Bu hisselerin güncel değerinin ise 44 milyar dolar civarında olduğu tahmin ediliyor.

Apple'ın geçmişi...

1 Nisan 1976 tarihinde, Steve Jobs'un evinin garajında kurulan küçük bir şirket olan Apple, küresel bir şirket haline gelerek, dünya çapında 317 bölge ofisi ve 323 Apple Store mağazası kurma başarısına erişti. Apple, bu başarısının önemli bir kısmını, son on yılda, bir bilgisayar markası olmanın da ötesine geçerek başarılı bir tüketici elektroniği markası haline gelmesi sayesinde yakaladı.

Bu yıl 42. yaşını kutlayan Apple, dünyanın en büyük teknoloji şirketi konumunda. Apple, 42 yıllık tarihine sayısız başarıyı ve ilkleri sığdırdı. Bu makalemizde sizlere, Apple'ın, başarılar, ilkler ve hüsranlarla dolu 42 yıllık tarihindeki önemli gelişmeleri açıklayacağız. İşte bir bakışta Apple tarihi...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×