Bu haber kez okundu.

Adana'da kayyum atanan 54 şirket belli oldu

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Paralel Devlet Yapılanması (PDY) soruşturmaları sonucunda örgüte finansman desteği sağlayan şirketlere kayyum ataması devam ediyor.

Bu kapsamda Adana'daki FETÖ/PDY yapılanmasına destek verdikleri tespit edilen 54 şirkete kayyum atandı. Şirketlerin, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yapılan operasyonlarda Adana'da gözaltına alınarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanan işadamlarına ait olduğu belirtildi.

Kayyum ataması yapılan şirketlerin henüz isimleri açıklanmazken bu şirketlerin ileriki günlerde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredileceği bildirildi.

ADANA'NIN ÜNLÜ ŞİRKETLERİ TMSF'YE DEVREDİLDİ

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkarılan 675 sayılı KHK ile geçtiğimiz günlerde de Adana'nın ünlü şirketlerine kayyum atanmış ve ardından da TMSF'ye devredilmişti. Bu şirketler ve tutuklanan sahipleri arasında Seyfettin Alpat (Milanyum), Yağmur Akkülah (Yağmur Mobilya), Mustafa Vural (Vural Plastik), Ahmet ve Hasan Coşkun (Süvari Giyim), Kazım Başaran (Başaran Cam), Hakkı Polat (Uyum Elektrik) gibi önemli isimler ve şirketler bulunuyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×