Bu haber kez okundu.

'Aldığımız inekler öldü bir bardak su için!' Çiftlik Bank'tan sonra Sütbank şoku!

Çiftlik Bank benzeri dolandırıcılığa bir yenisi daha eklendi. "Sütbank" adı altında kurulan sistemden gelen mesajla, adeta üyelerin başından kaynar sular döküldü. Gelen mesajda "aldığımız inekler öldü" denilince para yatıranlar "bu işten nasıl kurtulurum" demeye başladı.

Çiftlik Bank benzeri dolandıcılık sistemleri tek tek dökülmeye başladı. Konya Karapınar'da kurulan Sütbank sistemine üye olan ve para yatıran kişiler cep telefonlarına gelen mesajla neye uğradıklarını şaşırdı.

"553 Hayvan Öldü" Mesjı Geldi

Sisteme para yatırıp üye olanlara gönderilen mesajda, "Aldığımız 553 hayvan öldü. Bu nedenle çiftlikte üretime geçici süre ile ara verildi." bilgisine yer verildi. Mesajı okuyan üyelerin başından aşağı adeta kaynar sular döküldü. Türkiye'nin gündemine oturan Çiftlik Bank dolandırıcılığı yüzünden, farklı isimlerle, aynı sisteme para yatıranları zaten korku sarmıştı. Sütbank'a para yatıranlara ise bu mesaj adete tuz-biber oldu.

Yatırılan Para Yaklaşık 200 Milyon TL

Yaklaşık bir yıl önce kurulan Sütbank sisteminde yaklaşık 5-6 çiftlik bulunuyor. Sistem DKC Sütbank ve Hayvancılık şirketi adı altında faaliyet gösteriyor. Yüzlerce üyeden yaklaşık 200 milyon "inek parası" yoplayan Sütbank, üyelerine her inek başına aylık 180-200 lira ödemeyi vadediyordu. Bu ödemeler sözleşme karşılığında yılın 10 ayına yayılıyordu.

"Babam 198 bin TL Yatırdı"

Sütbank sisteminin mağdurları arsında 200 bin TL para yatıranların bile olduğu belirtildi. Sütbank mağdurlarından E.Y. yaptığı açıklamada, babasının 198 bin TL, kız kardeşinin 112 bin TL, kuzeninin 21 bin TL, arkadaşının ise 7 bin TL yatırdığını söyledi. Sitemin başından beri güven vermediğini de belrten E.Y, "Ama bir şekilde girmiş bulunduk. Şimdi ise paramızı nasıl kurtarırız onun derdindeyiz." şeklinde dert yandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×