Öne Çıkanlar feto diyanet işleri başkanı memura ne kadar zam yapılacak 2018 28 nisan survivor ödül oyunu 689 Sayılı KHK ile atılan personellerin tam listesi

Alkol ve sigara fiyatları yeni zam listesi yayımlandı

Alkollü içki ve sigara zamlandı yeni 2017 sigara fiyatları listesi pmaktif.com'dan açıklandı. Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranları artırılan ürünlere yüzde 10 ila yüzde 27,5 arasında zam yapıldı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Alkol ve sigara fiyatları yeni zam listesi yayımlandı

Alkollü içki ve sigara kullananlara kötü haber geldi. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre bu ürünleri ÖTV oranları artırıldı. Alkollü içkiler için ÖTV yüzde 10, tütün ürünü olan sigara ÖTV'sine de yüzde 27,5 oranında zam yapıldı. Böylece 2016 yılı bitmeden alkol ve sigara fiyatları yapılan ÖTV artışıyla birlikte zamlanmış oldu. Peki 2017 yeni sigara fiyatları ne kadar oldu? Yeni zamlı sigara listesi pmaktif.com'da yayınlandı.

Yeni açıklanan ÖTV oranlarına göre Bira vergi oranı yüzde 63 olarak korunurken, asgari maktu vergi oranı 1,1691 liraya, Rakının litre başına asgari maktu vergi tutarı 148,33 liraya yükseldi. Sigarada ise asgari maktu vergi oranları değişmedi fakat paket başına alınan vergi tutarında yükselme oldu. Yani her bir dal sigara için 7 kuruş vergi artışı oldu. Paket başına vergi tutarı ise 6,5 liraya çıktı. Sigara ÖTV'sinde yaklaşık yüzde 27,5 artış oldu.

Resmi Gazete'de yayımlanan alkol ve sigara ÖTV zammı listesi şöyle;

Sigara ve alkol zam listesi - 1Sigara ve alkol zam listesi - 2Sigara ve alkol zam listesi - 3

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×