Bu haber kez okundu.

Atama bekleyen o adaylara müjde! İŞKUR 3 bin yeni kadro istedi

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), sınavlarda başarılı olup sertifika aldıkları halde atanamayan İş ve Meslek Danışmanları için Maliye'den 3 bin kadro talep etti.

Sabah'tan Hazal Ateş'in haberine göre; İŞKUR'un talep ettiği 3 bin kişilik kadro kapsamında atanacak olan iş koçları sahaya inerek, kapı kapı dolaşıp işsizlere danışmanlık ve koçluk hizmeti verecek. Bu sayede senelerdir atama bekleyen İş ve Meslek Danışmanları için de kadro imkanı açılmış olacak. Öncelik ise 270 bin açık iş için uygun elemanlar bulunacak. Diğer yandan hükümet tarafından ilan edilen 'istihdam seferberliği'nde kilit rolü İŞKUR üstlenecek. Kurum ilk etapta 60 istihdam uzman yardımcısının da aralarında bulunduğu doğrudan iş bulmada görev yapacak personel açığının kapatılmasını istedi.

100 BİN KİŞİYE İŞ FIRSATI SAĞLANACAK

Kurum, bu yıl aktif işgücü programlarına 3.1 milyar lira kaynak ayırırken, eğitim programları ile yüz binlerce gence iş kapısı açacak. İlk planlamaya göre 300 bin kişi işbaşı eğitim programı, 100 bin kişi girişimcilik eğitim programı, 100 bin kişi de toplum yararına çalışma programlarından yararlandıracak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×