Bu haber kez okundu.

Benzine zam geldi, 7 TL'yi geçti! LPG'de indirime gidildi

Benzine bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere zam yapıldı. LPG'de ise indirime gidildi. İstanbul'da benzinin litre fiyatı 7 TL'yi geçti. Peki benzine ne kadar zam geldi? İstanbul'da benzinin litre fiyatı kaç lira oldu? İşte detaylar...

Dövizdeki aşağı doğru hareketlenmeye rağmen, akaryakıt fiyatlarına zam gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde motorine yapılan zamdan sonra benzine de zam yapıldı.

BENZİNE 27 KURUŞ ZAM

Açıklama Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS)'den geldi. Yapılan yazılı açıklamada benzine 27 kuruş zam yapıldığı bildirildi. Söz konusu zam, bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

İSTANBUL'DA BENZİN KAÇ LİRA OLDU?

Benzine yapılan 27 kuruşluk zamdan sonra İstanbul'da benzinin litre fiyatı 7 TL'yi geçerek 7,08 TL oldu. Fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösteriyor.

EPGİS'İN YAPTIĞI ZAM AÇIKLAMASI

"Akaryakıt ürünlerinde fiyat artışı 02/07/2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Benzinde 27 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur."

ANKARA'DA BENZİN KAÇ LİRA OLDU?

Ankara'da ortalama 6,89 liradan satılan benzinin litre fiyatı yeni gelen zamla birlikte 7,16 liraya yükselecek.

İZMİR'DE BENZİN KAÇ LİRA OLDU?

İzmir'de 6,88 lira olan benzinin litre fiyatı bu gece yarısında itibaren 7,15 liraya yükselecek.

LPG'DE 19 KURUŞ İNDİRİM

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) otogazda 19 kuruş indirim yapılacağını duyurdu. İndirimin ardından otogazın litre satış fiyatı İstanbul'da ortalama 3.55 liraya, Ankara'da 3.66 liraya İzmir'de de 3.54 liraya gerileyecek.

MOTORİNE ZAM YAPILMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde motorinin litre fiyatına 23 kuruş zam gelmiş, fakat bu zam, pompa fiyatlarına 22 kuruş olarak yansıtılmıştı. Ankara'da ortalama 6,30 liradan satılan motorinin litre fiyatı 6,52 liraya, İstanbul'da 6,25 liradan 6,47 liraya, İzmir'de 6,31 liradan 6,53 liraya yükselmişti.

Meltem KIZAKLI

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×