Bu haber kez okundu.

Bimeks'e şok! Raflar boşaldı, 'gözaltına' alındı

Türkiye'nin teknoloji marketi devlerinden Bimeks zor günler geçiriyor. Mağaza rafları boşaldı ama kapanmıyor. Borsa İstanbul, Bimeks hisselerini 28 Ağustos'tan itibaren Ana Pazar'dan çıkararak "gözaltı" da denilen Yakın İzleme Pazarı'na aldı. Borsa İstanbul, bu durumun nedenini finansal sıkıntı olarak açıkladı.

Teknoloji marketlerinin önde gelenlerinden Bimeks'te sıkınlı günler yaşanıyor. Market raflarının çoğu boş olasına lkarşın mağazaları kapatmayan bimeksç Borsa İstanbul'dan gelen haberle iyice zor duruma düştü. Borsa, kotasyon yönergesi gereği bir şirketin finansman sıkıntısına düştüğünü gösterir derecede vadesi geçmiş finansal, ticari, kamuya da personel borcu olması durumunda Yakın İzleme Pazarı'na geçiş kararı alıyor.

4,50'den 0,40'a düştü

Bimeks hisseleri Cuma günü Borsa kararıyla işleme açılmamıştı. Nisan 2011'de hisse başına 4,50 TL'den halka arz edilen Bimeks, bu yıl Temmuz ayında hisse başına 0,40 TL'ye kadar geriledi. Mart 2015'te test edilen döngüsel zirve 2,47 TL'ye göre düşüş 6 katından fazla. Şirket 9 Mayıs 2012'de yüzde 50 bedelli, yüzde 50 bedelsiz sermaye artırımına gitmişti.

2017'nin ilk 6 ayında 177 milyon lira zarar

Bimeks, 2017 yılının ilk yarısındaki 177,8 milyon lira zarar etti. Geçen yılın aynı döneminde söz konusu zarar 2 milyon liraydı.

Anahtar Kelimeler:
Borsa İstanbulBimeks
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×