Bu haber kez okundu.

Boeing firması Türkiye'den uçak parçaları alacak
İstanbul'da düzenlenen Tedarikçi Zirvesi, Saha İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği ev sahipliğinde gerçekleşti. Yapılan anlaşmalar sonrası 100'den fazla üretici, Boeing için uçak parçaları üretimi yapacak.

Saha İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, yaşanan bu gelişmenin, sektör firmalarının bir beklenti içerisinde olduğunu ve bu yönde hükümetimizin çok ciddi teşvikleri olduğunu ifade etti.

BOEING NEDEN TÜRKİYE'Yİ TERCİH ETTİ?

Boeing firmasının yöneticilerinden Tedarik Yönetim Başkan Yardımcısı John Byrne neden Türkiye'yi tercih ettiklerini açıkladı. Bryne, ülkemizi tercih etmelerinin iki sebebi olduğunu ifade ettiği açıklamasında, ''Birincisi Türkiye bizim için iyi bir pazarı temsil ediyor. Burada harika müşterilerimiz var. Türkiye'deki işlerimizi genişletmek istiyoruz. İkinci nedeni ise buradaki tedarikçilerin de buna ilgisi var. Böylece gelecekte beraber büyüyebiliriz.'' dedi.

YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM VURGUSU

Zirvede Türk Savunma Sanayi'nin önemli üreticilerinden Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ise yerli ve milli üretim vurgusu yaptı. Bayraktar, ''2004 yılında ülkemizde milli ve özgün bir üretim modeli uygulanmaya başlandı. Bu en somut haliyle insansız hava araçlarında uygulandı ve bugün bunun somut sonuçlarını yaşıyoruz.'' ifadelerini kullandı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×