Bu haber kez okundu.

Bu mesleği yapanlara 50 bin lira maaş teklif ediliyor

Dünyadaki neredeyse tüm insanlar hayatını en iyi şekilde yaşamak ister. Bu nedenle meslek seçimi insan yaşamında verilecek en kritik kararlardan birisidir. Çoğumuz çocukken 'büyüyünce ne olacaksın' sorusuna 'pilot' diyerek cevap vermiştir. İşte bu noktada pilotluk mesleğinin ne denli önemli ve prestijli olduğu çocukluğumuzda bile bildiğimiz konular arasında yer alıyor. Katar Havayolları, THY'de görev yapan pilotları astronomik maaş teklifi ile kendi bünyesine çekmeye çalışıyor.

Habertürk'ün haberine göre şirket, bünyesindeki artan pilot açığını karşılamak için Türk havayolu şirketlerinde çalışan pilotları hayal bile edemeyeceğiniz maaş teklifleri ile transfer etmeye başladı. Firma, Türk Hava Yolları'nda 16 bin lira maaş alan yardımcı pilota 11 bin 400 Euro yani 40 bin lira, 25 bin lira alan kaptan pilota ise 15 bin Euro yani 53 bin lira aylık maaş teklif ettiği öne sürüldü.

Döviz fiyatlarındaki kur farkı nedeniyle gelir kaybına uğrayan yaklaşık 150 yabancı pilotun başka hava yolu şirketlerine transfer olduğu ve bunların çoğunun da Katar Havayolları'nda çalışmaya başladığı iddia ediliyor. Habere göre, THY'daki 50 pilotun geçen yıl başta Katar olmak üzere Körfez ülkelerinde merkezi olan havayolu şirketlerine transfer olduğu belirtiliyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×