Öne Çıkanlar feto wikipedia erişime neden kapatıldı 15 dakika kuralı 689 sayılı khk ile atılan öğretmenlerin tam listesi 1 mayıs 2017 akparti myk toplantısı

Büyükanne maaşı için 48 saatte 30 bin başvuru yapıldı

Toruna bakan büyükanne maaşı başvurusu 2 günde rekor sayıya ulaştı. Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, müracaatların başladığı ilk 48 saatte 30 bin başvuru yapıldığını açıkladı.

Büyükanne maaşı için 48 saatte 30 bin başvuru yapıldı

İlk etapta 10 ilde 6 bin aile için pilot uygulama olarak hayata geçirilecek 'büyükanne maaşı' başvuruları rekor kırıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, çocuk bakımı ile ilgili torun maaşı için 48 saat içerisinde 30 bin kişinin başvuruda bulunduğu belirtti.

Torun bakımını üstlenen anneanne ve babaannelere aylık 425 lira yardım yapılması için 10 il pilot bölge olarak seçilmişti. Torun bakma maaşı başvurularına ilişkin bir açıklama yapan Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, ''Son 48 saatte 30 bin başvuru gerçekleşti'' dedi.

10 İLDE 0-3 YAŞ ARASINDAKİ ÇOCUKLARI KAPSIYOR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliğiyle uygulanacak olan 'Büyükanne Projesi', ilk etapta 10 pilot ilde 0-3 yaş arasındaki çocukları kapsayacak. Proje Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Sakarya ve Tekirdağ illerinde toplam 6 bin aileyi ilgilendiriyor. Torununa bakan büyükannelere aylık 425 lira maaş verilecek olan projeye başvurular halen devam ediyor. Çocuk bakımına elverişli oldukları yönünde rapor alan büyükanneler ilk maaşlarını Mart ayında alabilecekler.

Semih ARMAĞAN (semih.armagan@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×