Bu haber kez okundu.

Büyükanne maaşları bugün yatıyor ödeme PTT'den!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca Mart ayında başlatılan 'Büyükanne projesi' başvuruları tamamlandı. Binlerce kişinin başvurduğu torun maaşı için 10 ilde 6 bin 500 büyükanne maaş almaya hak kazandı. Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun dün yaptığı açıklamaya göre, başvurusu kabul edilen 6 bin 500 büyükannenin hesabına bugün 425'er Lira para yatırılacak. Torununa bakan büyükanneler 12 ay boyunca karşılıksız olarak maaş alacaklar.

3 YAŞ ŞARTI ARANIYOR

Maaş almak isteyen büyükanneler, annenin fiilen çalıştığını ispatlamak zorunda. Bunun için gerekli olan hizmet dökümü belgesi e-Devlet Kapısı turkiye.gov.tr 'den temin edilebiliyor. Diğer yandan büyükannenin sağlık durumunun çocuk bakımına engel olmadığına dair belgenin de alınması gerekiyor. Büyükannenin bakımını üstleneceği çocukta aranan yaş şartı ise 3 yaşını geçmemiş olması. Eğer büyükanne çocuğa kendi evinde bakacak ise bununla ilgili de e-devlet üzerinden belge alması gerekli.

BÜYÜKANNEYE MAAŞ ÖDEMESİ PTT'DEN

Büyükanne projesi şimdilik Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Sakarya ve Tekirdağ olmak üzere 10 ilde pilot uygulama olarak hayata geçti. Proje bu yıl başarılı olursa gelecek yıldan itibaren tüm Türkiye'de uygulanmaya başlanacak. Torun bakımı yapan büyükanne maaşı alınabilmesi için proje dahilindeki illerde bulunan herhangi bir PTT şubesibe bir defaya mahsus başvuru yapılması yeterli. Büyükanneler, kendilerine verilecek olan PTTKart ile torun maaşı ödemelerini doğrudan PTT'den alabilecekler.

Anahtar Kelimeler:
Buyukanne Maasi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Fatma sert 1 yıl önce

Benim maaşım hala yatmadı sebebenl nedir geçen ayin 14dünde cekmistik bu ay hala yatmadi