Bu haber kez okundu.

Çanakkale Köprü projesi son durum: ihale ilanı çıktı!

Çanakkale Köprü projesi ihalesi için düğmeye basıldı. Başbakan Binali Yıldırım'ın 'bir aksilik olmazsa 18 Mart 2017'de temelini atacağız.'' dediği 1915 Köprüsü'nün ihale ilanı 26 Ekim tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

İlana göre, ihaleye katılacak olan istekli firmaların ihale dosyası için 100 milyon Türk Lirası geçici teminat ödemeleri gerekiyor. İhale tarihinden yedi gün öncesine kadar tekliflerin toplanacağı köprünün inşasını yapacak olan şirket ise 26 Ocak 2017 saat 10.00'da, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü Yücetepe/ANKARA A-Blok Giriş Katı Küçük Toplantı Salonunda, Görevlendirme Komisyonu huzurunda gerçekleştirilecek ihale sonrasında belli olacak.

Çanakkale Köprüsü projesi ihalesi ilanı konusunda; ''Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu Projesi Malkara-Çanakkale (1915 Çanakkale Köprüsü Dahil) Kesimi”nin 3996 sayılı Kanun ve bu Kanunun Uygulama Usul ve Esaslarına ilişkin 2011/1807 sayılı Bakanlar Kurulu Kararında belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde, finansmanı, projelendirilmesi, yapımı, işletilmesi, işletme süresi boyunca her türlü bakımı, onarımı ve sözleşme süresi sonunda Otoyolun her türlü borç ve taahhütlerden ari, bakımlı, çalışır, kullanılabilir durumda ve bedelsiz olarak İdare’ye devredilmesidir.'' tanımlaması yapıldı.

Kaynak: Resmi Gazete

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×