Bu haber kez okundu.

Daha geçen haftaki zamlı fiyattan benzin almayan var! Benzine bir zam daha...

Akaryakıt zammında işin ucu kaçtı. Daha geçen hafta yapılan zamlı fiyattan benzin almayanlar varken, benzine 12 kuruş daha zam geliyor.

Akaryakıt zamlarında rekor deneniyor resmen. Son bir haftada 3. zam geldi. 20 Mart'ta benzine yapılan 15 kuruşluk zammı sindiremeden 23 Mart'ta bu kez motorine 17 kuruşluk zam yapılmıştı.

Daha Önceki Zamlı Fyattan Benzin Almayanlar Var

Vatandaş bu iki zamdan sonra "artık bayaa bi zam gelmez" diye düşünürken işin ucu kaçtı. Benzine 27 Mart 2018'den itibaren geçerli olmak üzere 12 kuruş daha zam yapıldı. Oysa ki daha 20 Mart'ta yapılan zamlı fiyattan benzin almayanlar vardı.

12 Kuruş Zam

Söz konusu zam haberini yine Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası(PÜİS) verdi. Sendika internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, benzin grubunda 27.03.2018 salı gününden itibaren geçerli olmak üzere12 kuruş fiyat artışı beklediklerini belirtti. Motorinde ise herhangi bir fiyat değişikliğinin ise beklenmediği vurgulandı.

Benzinde Rekor Geldi

Bu zamlarla birlikte rekorlar da peş peşe geldi. İstanbul ve İzmir'de fiyatlar 6 TL'ye dayanırken, Hakkari'de ise 6 TL'nin üzerine çıkarak rekor kırdı. Son zamdan sonra İstanbul'da benzinin litre fiyatının 5,93 TL olması bekleniyor.

Anahtar Kelimeler:
BenzinZam
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×