Öne Çıkanlar feto 1 mayısı kimler kutlar 2017 AÖL 3 Dönem Sınav Sonuçları lys tercih sonuçları 2017 hangi dizilerde oynadı

Derya kuzusu Palamut'un kilosu 4 liraya düştü

Av sezonunun başlamasıyla balıktaki tansiyon düştü. Vatandaşların cebini yakan balık fiyatları yaşanan bollukla birlikte normale döndü.

Derya kuzusu Palamut'un kilosu 4 liraya düştü
Geçtiğimiz yılı verimsiz geçiren balıkçıların yüzü, bu yıl derya kuzusu Palamut'un bolluğuyla güldü. Balık yasağının kalkmasıyla denize açılan balıkçılar palamut bereketi yaşıyor. Marmara ve Karadeniz'e akın eden Palamut'ların fiyatı ise her geçen gün daha da düşüyor.

Tezgahlardaki yerini alan Palamut'un fiyatı ise büyüklüklerine göre değişiyor. Yaklaşık 500 gram ağırlığında olan palamutun tane fiyatı 4 ila 7 lira arasında değişirken 700 gram - 1000 gram arasındakilerin fiyatı ise 8 ila 12 liradan alıcı buluyor. Kilo ile satış yapan balıkçılarda ise Palamut'un kilosu 4 liradan satılmaya başlandı.

VATANDAŞ FİYATLARIN DÜŞMESİNDEN MEMNUN

Vatandaşlar ise balık fiyatlarının düşmesinden oldukça memnun. Balıkçıların umutlu olduğu bu sezonda vatandaşlar çok daha ucuza balık yiyebilecek. Fiyatların ileri ki günlerde daha da düşebileceği söyleniyor.

USTASINDAN BALIK PİŞİRME TARİFİ

Vatandaşların en çok merak ettikleri konuların başında ise 'balık nasıl pişirilir?' sorusu geliyor. Balıkçılar, pişirme işleminin yanmayan teflon tavada bir yemek kaşığı sıvı yağ konularak pişirilmesinin daha sağlıklı olduğunu söylüyorlar. Balıkların unlu ya da unsuz bir şekilde pişirilebileceğini de belirten ustalar tavanın önceden kızdırılmış olmasına dikkat edilmesi gerektiğini özellikle vurguluyorlar.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×