Bu haber kez okundu.

Dev yatırımla elektrik kesintisi en az seviyeye indirilecek
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, enerji dağıtım şirketlerine dört kriterli karne verileceğini açıkladı. Elektrik dağıtım şirketlerinin tedarik kalitesi, yatırım, müşteri hizmetleri ile kurumsal iletişimi o karnede değerlendirme başlıklarını oluşturacak.

'Çağrı merkezi yatırımlarını Ekim ayına kadar tamamlayın' talimatı veren Bakan Albayrak'ın talimatı üzerine enerji dağıtım şirketleri harekete geçti. Çalışmalarına hız veren şirketler, müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkartmak için yatırım bütçelerinde yüzde 15 artış yaptı.

ENERJİ FİRMALARI DEV PROJELERE İMZA ATACAK

Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın talimatıyla artık yatırımlar, müşteri memnuniyeti araştırmaları dikkate alınarak yapılacak. Şebeke ve teknoloji yatırımları hızlandırılacak. Dağıtım şirketleri bu yıl 4.2 milyar TL yatırım yaparak 8 bin 368 projeyi hayata geçirecek. Yapılacak yatırımlarla enerji kesintileri en az seviyeye çekilecek. 

ANA FAKTÖR MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Kullanıcı bilgilendirmelerinin de kapsamı genişletilecek. Şirketler yatırımları, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle gerçekleşen elektrik kesintilerini kullanıcılara, GSM operatörleri üzerinden bildiriyordu. Bu hizmet elektrik dağıtımında arıza oluşması halinde de verilecek. Bunun için teknolojik altyapı genişletilecek. Kullanıcılar yapılacak her türlü kesintiden haberdar edilecek. Bu sayede müşteri memnuniyeti en üst seviyeye çıkarılacak mağduriyetler ise en aza indirilecek.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×