Bu haber kez okundu.

Doğan Grubu D&R'ı da sattı! D&R'ın yeni sahibi kim oldu?

Doğan Grubu'ndan bir satış daha geldi. Geçtiğimiz ay Medya Grubunu Demirören'e satan Doğan Grubu, bu kez de D&R'ı sattı. Peki D&R kime satıldı? D&R'ın yeni sahibi kim oldu? Detaylar haberimizde...

Doğan Holding, satışlara devam ediyor. Geçtiğimiz ay, aralarında Hürriyet, Kanal D ve CNN Türk gibi kurumlarında aralarında bulunduğu Medya Grubunu Demirören Holding'e satan Doğan Holding, bu kez de D&R'ı Turkuvaz Grubu'na sattı.

440 milyon peşin ödenecek

Doğan Holding'ten Kamu Aydınlatma Platformu(KAP)'na yapılan açıklamada, D&R'ın Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye'ye 440 milyon lira bedelle satışı konusunda ön protokol imzalandığı belirtildi. Açıklamada ayrıca, ücretin devir şözleşmesi yapılacağı gün peşin ve nakit olarak ödeneceği ifade edildi.

KAP'a yapaılan açıklama şu şekilde:

"Tamamı ödenmiş 50.000.000 Türk Lirası sermayesinde, %100 oranında paya sahip olduğumuz doğrudan bağlı ortaklığımız Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş.'nin (D&R) sermayesinde sahip olduğumuz payların tamamının, Hisse Devir Sözleşmesi'nin imzalanacağı tarihte nakden ve peşin olarak ödenmek üzere, 440.000.000 Türk Lirası bedel üzerinden satışı ve devri konusunda, Şirketimiz ile Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye A.Ş. arasında 13.04.2018 tarihinde (bugün) tarafları bağlayıcı bir "ön protokol" imzalanmıştır.

Konuya ilişkin gelişmeler oldukça, ilgili mevzuat hükümleri dahilinde ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır."

Doğan Medya Grubu da Demirören Holding'e satılmıştı

Doğan Medya Grubu'nun sahibi Aydın Doğan, bünyesinde bulunan TV kanallarını ve gazeteleri Demirören Grubu'na sattı. Doğan Medya Grubu'nun yeni sahibi Erdoğan Demirören oldu. Doğan Medya Grubu'nun satış bedeli ise 1 milyar 250 milyon TL oldu.

Son Toplantıda Anlaştılar

Yıldırım Demirören ile Aydın Doğan'ın avukatlarıyla birlikte katıldıkları son toplantıdan anlaşma çıktı. Anlaşmaya göre, Hürriyet, Posta ve Fanatik gazeteleri ile CNN Türk ve Kanal D televizyonları, Doğan Burda dergi grubu ile Türkiye'nin en yaygın gazete dağıtım ayı YAYSAT'ın da satış paketinin içinde olduğu öğrenildi.

Hangi Kanallar Satıldı?

Doğan Medya Grubu bünyesinde bulunan, Kanal D, CNN Türk, TV2, Dream TV, Dream Türk, Hürriyet, Posta, Fanatik, Hürriyet Daily News, TME, Doğan Burda Dergi, Doğan Egmont, Doğan Kitap, YAYSAT Dağıtım, Dergi Pazarlama ve Planlama (DPP) artık Demirören Medya Grubu'nun oldu.

Demirören Medya En Büyük Medya Grubu Oldu

Daha önce Milliyet ve Vatan'ı satın alarak büyük bir atılım gerçekleştiren Demirören Medya, bu alımla en büyük medya grubu oldu.

D&R ne zaman kuruldu? Açılımı nedir?

D&R, 1996 yılı Kasım ayında Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. bünyesinde kuruldu. Doğan ve Raks grubunun ortaklığı ile kurulmuş ve bu iki şirketin baş harfleri kurulan yeni şirketin adını oluşturmuştur. Mağazalarında, elektronik ürünler, filmler, kırtasiye ürünleri, kitaplar, müzik albümlerii oyuncak ve çeşitleri hediyelik ürünler satılıyor.

İk mağazasını 1997'de Kadıköy'de açtı

İlk mağazasını Mayıs 1997'de Kadıköy'de açtı.Türkiye genelinde 25 ilde, 142 mağazası bulunmaktadır. 2013 yılında İdefix'in sahibi elektronik Bilgi İletişim Hizmetleri şirketini satın almıştır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×