Bu haber kez okundu.

Dolar kuru tarihi zirvede 1 dolar 3.1850 TL'yi gördü!
Tüm dünya merakla bekliyor. Clinton mı Trump mı? bu sorunun cevabı piyasaları da etkileyecek. Dolar kuru iç piyasada tarihin en yüksek seviyesini gördü ve 3.1850'ye kadar çıktı. Piyasaların Amerika Birleşik Devletleri'ndeki başkanlık seçiminin ardından daha da hareketlenmesi bekleniyor.

Piyasalarda, Hillary Clinton kabul edilen bir aday olarak görünüyor. Başkan seçilirse piyasalardaki hareketlenmenin olumlu yönde olacağı, Donald Trump seçilirse de piyasalardaki belli noktalarda belirsizlik olabileceği öne sürülüyor. Belirsizliğin nedeni ise Trump'ın özellikle ekonomiyle ilişkili olan radikal söylemleri geçtiğimiz günlerde de piyasalarda ciddi oranda belirsizlik yaratmıştı.

YATIRIMCI NE YAPMALI?

Öncelikle yatırımcıların dolarda yaşanabilecek olası bir gerilemede hangi seviyeye dikkat etmeleri gerektiğini bilmeleri gerekiyor. 3,10 veya 3,12 seviyeleri içerisinde gerileme olması doların kendi içerisindeki düşüş bandı olacaktır. Yatırımcılar, bu seviyenin altında kalması durumunda dolarda güçlenen aktivitenin yerini artık zayıflayan bir duruma bırakmasını bekleyebilirler.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×