Bu haber kez okundu.

Döviz Bozdur kampanyasına esnaftan dev destek

'Dolar bozdur', 'Euro bozdur' ve 'Döviz bozdur' adı altında yapılan kampanyalara verilen destek çığ gibi büyüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Yatağının altında döviz olanlar parasını altına dönüştürsün, TL'ye dönüştürsün. Türk lirası değer kazansın'' çağrısının ardından herkes harekete geçti.

Erdoğan'ın çağrısına ilk destek sosyal medya üzerinden gelmişti. Cumhurbaşkanının ''Faiz mücadelesinde yalnızım'' demesi üzerine milyonlarca vatandaş Twitter ve Facebook gibi platformlardan destek mesajları atmıştı. Döviz bozdur kampanyasına bir destek de esnaflardan geldi.

Türkiye'nin dört bir yanındaki esnaflar, dolar veya euro gibi para birimlerini Türk Lirası'na dönüştürdükten sonra makbuzuyla gelen vatandaşlara ikramlarda bulunuyor. Ayrıca bazı esnaflar ise promosyon yaparak herkesi kampanyaya teşvik ediyor.

İşte esnafların yaptığı 'döviz bozdur' kampanyasında görüntüler...

1000 DOLAR BOZDURANA AVUKATLIK ÜCRETSİZ

Avukatlık ücretsiz

Twitter'dan paylaşım yapan ve kendisini Avukat olarak tanıtan Gürkan Özkaynak, 1000 dolar ve üzeri bozdurarak bunu makbuzla ispat eden herkese ücretsiz avukatlık hizmeti vereceğini ilan etti.

300 DOLAR BOZDUR HEDİYENİ AL

Döviz bozdur hediyeni al

Bir züccaciye mağazası sahibi yaptığı kampanya ile en az 300 dolar bozdurup makbuzunu getiren kişilere hediyeler dağıtıyor. İş yeri sahibinin dükkan vitrinine astığı pankart ise oldukça dikkat çekici.

500 DOLAR BOZDURANA 1 KG KURU PASTA HEDİYE

Dolar bozdur 1 kg kuru pasta bedava

Bir pastane işletmecisi 500 dolarını bozdurup makbuzunu getiren herkese 1 kilogram kuru pastayı ücretsiz veriyor.

2000 DOLAR BOZDURANA HALI HEDİYE

2000 Dolar bozdur halı ücretsiz

Halı mağazası sahibi 'döviz bozdur' kampanyasına halı hediyesi ile katıldı. İşletmenin sahibi 2000 Dolar bozdurup makbuzunu getirene 6 metrekare halı hediye ediyor.

500 DOLAR BOZDURANA 1 GÜN ÇAY BEDAVA

500 dolar bozdurana 1 gün çay bedava

Bir kıraathane sahibi ise ücretsiz çay ile kampanyaya katılmış durumda. İşletmeci 500 dolarını bozdurana ve faturasını getiren herkese 1 gün boyunca bedava çay veriyor.

100 DOLAR BOZDURANA ÇİĞ KÖFTE - AYRAN ÜCRETSİZ

100 dolar bozdurana çiğ köfte - ayran

Bir çiğköfteci ise 100 dolar veya euro bozdurup makbuzunu getirene çiğ köfte dürüm ve ayranı ücretsiz ikram ediyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×