Bu haber kez okundu.

Dün bir bugün iki... Motorine bir zam daha!

Dolar dün, 4,19 seviyesini gördü. Zaten zam konusunda hazır bekleyen PÜİS, bombayı patlattı. Daha dün 17 kuruş zamlanan motorine bu kez de 13 kuruş zam yapıldı. İki günde yapılan 30 kuruş zam, sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu.

Araç sahiplerine bir kötü haber daha geldi. Dün ABD Başkanı Trump, "Hazır ol Rusya, füzeler geliyor" dedi, dolar 4,19 tl oldu. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) fırsatı kaçırmayarak, "daha dün zam yaptım" da demeyerek, bugün de motorine 13 kuruş zam yapılacağını duyurdu.

Motorine 13 kuruş zam

PÜİS'den yapılan açıklamada, zammın cuma gününden itibaren geçerli olacağı belirtilerek, "Motorin grubunda 13 kuruş fiyat artışı beklenmektedir. Benzin grubunda fiyat değişikliği beklenmiyor." denildi.

Dün 17 kuruş zam yapılmıştı

Oysaki daha dün PÜİS'den yapılan açıklamada, motorine 17 kuruş zam yapılmıştı. Bugün de 13 kuruş zam yapılacağı açıklanınca, motorine iki günde 30 kuruş zam yapılmış oldu.

İstanbul'da Motorinin litre fiyatı 5,58 olacak

Peş peşe gelen iki zammın ardından İstanbul'da motorinin litre fiyatı 5,58 lira civarına yükselecek. Ankara'da 5,63 liradan satılacak olan motorinin, İzmir'de ise 5,62 liraya yükselmesi bekleniyor.

Sosyal medyadan yoğun tepki

Motorine iki günde yapılan 30 kuruş zam, sosyal medyanında diline düştü. Binlerce kişi attıkları tweetlerle motorin zammına tepki gösterdi.

İşte sosyal medyada motorin zammına gösterilen tepkilerden bazıları;

Anahtar Kelimeler:
ZamMotorinPÜİSMotorin Zam
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×