Bu haber kez okundu.

Ekonomide alınacak yeni tedbirler belirlendi

Ankara'nın sıcak gündem başlığı ekonomi oldu. Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'dan gün boyunca ekonomiye dair açıklamalar geldi. Akşam saatlerinde de Başbakan Yıldırım, Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nu (EKK) topladı. Yaklaşık 5 saati aşkın süren toplantı sonrası ekonomide alınacak yeni tedbirler ile ilgili açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada, ''Ekonomideki gelişmeler kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.'' denilerek ''Kamu Maliyesi, Bankacılık, Finans sektörü, Reel sektör ve İş gücü piyasasına yönelik alınması gereken tedbirler kararlaştırılmış olup teknik çalışmaların tamamlanmasına müteakip hafta içinde kamuoyu ile paylaşılacaktır.'' denildi.

Yine Avrupa Birliği ile devam eden Gümrük Birliği Anlaşması'nın güncellenmesi ile ilgili devam eden olumlu süreç hakkında ilgili bakanlar tarafından bilgilendirmelerin yapıldığı ve aynı doğrultuda çalışmaların hızlandırılmasına karar verildiği belirtildi. Ayrıca 5 Aralık Pazartesi günü başlayacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisi 2017 bütçe görüşmelerinin de gözden geçirildiği bildirildi.

Başbakan Binali Yıldırım da sabah saatlerinde gerçekleştirdiği bir toplantıda, özellikle ekonomiye ilişkin yeni tedbirlerin, atılacak yeni adımların EKK toplantısı sırasında masaya yatırılacağını söylemişti ve yeni tedbirlerin neler olacağına dair de ipuçları vermişti. Özellikle petrol ihraç eden ülkelerin, petrol üretimini kısıtlaması kararının ardından da doların yükselişinin yanı sıra petrol üreten ülkelerin kısıtlamalarıyla birlikte yeni bir sürecin başladığını belirterek ekonomide yeni tedbirlerin gündemde olabileceğini söylemişti. (24 TV)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×