Bu haber kez okundu.

Emekli maaşlarına promosyon ödemesi Başbakan açıkladı!

Emekliye banka promosyonu ne kadar verilecek? Başbakan Binali Yıldırım, emeklilere verilecek olan promosyon ödemesi ücretlerini açıkladı. Buna göre aylık bin lira altında emekli maaşı alanlara 300 TL, bin - 2 bin lira arasında emekli maaşı alanlara 375 TL ve 2 bin lira üzeri maaş alanlara da 400 TL emekli promosyonu ödenecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, geçen hafta kendisine sorulan emekliye promosyon sorularına verdiği cevapta, Başbakan Binali Yıldırım'dan talimat beklediklerini ifade ederek, "Bin liranın altındaki bir emeklimize üç yıllığına verilebilecek rakam 200 liranın altında. Bin ila 2 bin arasında emekli maaşı alanların reel olarak banka hesaplarına göre alabilecekleri rakam 300'ün altında. Bu rakamlar böyle olduğu için Başbakanımız Bankalar Birliği'nden fedakarlık isteyecek.'' demişti.

Emekliye banka promosyonu ödemesi ücretleri

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM EMEKLİ PROMOSYON ÜCRETLERİ AÇIKLAMASI

Başbakan Binali Yıldırım, emeklilere promosyon ücreti çalışmasına ilişkin, bugün öğleden sonra açıklamalarda bulundu.

Yıldırım, "2017 yılında emeklilerimize promosyon diye bilinen ödeme yapılacak. 1000 lira altında emekli mmaşı alanlara 300 lira, 1000-200 lira arası 375 lira, 2000 lira üzerine 450 lira ödeme yapılacak. Bunun yıllık tutarı ne diye merak edebilir vatandaşlar 5 milyar TL'lik bir kaynağı emeklilerimize emekli maaşlarına ilave olarak sağlamıştır. 3 yıl hesaplar bankada tutulma karşılığı yapılacak. Bir seferde yapılacak. 2017'de ilk ay içinde tamamlanmış olacak. Sonunda bir uzlaşma var. Emeklilerimizin maaş olma durumuna göre 1 ila 3 ay içinde ödenecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız çalışmalar yaptı. Bankalarımız da fedakarlık yaptı. Bankalarımıza da teşekkür ediyoruz" dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×