Bu haber kez okundu.

Emekli promosyon ödemesi 2017 hangi banka hesaba kaç lira yatıracak?

Emekli promosyon ödemeleri 2017 son dakika haberleri yaklaşık 12 milyon işçi ve memur emeklisini sevindirdi. Günlerdir ha atıldı ha atılacak denilen emeklilere promosyon ödenmesine yönelik ilk imzalar Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası'nın hazırladığı protokole atıldı. Peki Emekli Promosyonu hangi bankadan nasıl alınacak? İşte Emekli promosyonu alma şartları...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, emekliye promosyon ödemelerinin Mart ayında yapılacağını açıkladı. SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı ise yapılan görüşmeler sonucunda emeklilere promosyonun ödenmesine yönelik sürecin atılan imzalarlar birlikte tamamlandığını belirterek, yarından itibaren özel bankaların, talep edenlerin ve isteyenlerin SGK ile protokol yapmak istedikleri takdirde ilgili kişilerle görüşmeler yapılabileceğini aktardı.

Emekli promosyon ödemesi 2017
2017 yılında emeklilere maaşlarına ilaveten promosyon ödemesi yapılacak.

EMEKLİYE PROMOSYON ÖDEMESİ YAPACAK BANKALAR

Milyonlarca kamu ve özel sektör emeklisinin uzun zamandır beklediği promosyon müjdesi nihayet geldi. Özel bankaların SGK'nın hazırladığı promosyon protokolüne bu ay içinde imza atmaları bekleniyor. Ödemelerin ise Mart ayında başlaması bekleniyor. Hükümet daha önce kamu bankaları ile anlaşmaya varmıştı. Buna göre Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank 3 yıllık dönem için maaşı 1000 liranın altında olan emeklilere 300 lira, maaşı 1000 ile 2000 lira arasında olan emeklilere 375 lira ve maaşı 2000 lira üzerinde olan emeklilere ise 450 lira ödeyecek. Özel bankaların henüz ne kadar ödeme yapacakları kesinleşmedi. Öte yandan emekliler promosyon alacakları bankaları kendileri seçebilecekler. İstedikleri takdirde emekli maaşı çektikleri bankalardan da promosyon ödemelerini tahsil edebilecekler. Buna ek olarak bankalar müşterilerine belirlenen promosyondan fazla ödeme yapabilecekler. Tüm ödemeler Mart, Nisan, Mayıs ayı arasında emeklilerin banka hesabına yapılmış olacak. 3 yıllık promosyon ödemeleri tek seferde yapılacak. Emeklilere 3 yıl için yaklaşık 4,6 milyar TL promosyon ödemesi yapılacak.

EMEKLİ PROMOSYONU ALMA ŞARTLARI

Promosyon ödemesi alacak olan bir emeklinin istediği bankayı tercih edebileceğini yazımızın içerisinde belirtmiştik. A Bankası'ndan promosyon almak isteyen kişiler, öncelikli şart olarak bu banka ile 3 yıl boyunca çalışacağını taahhüt etmek zorundalar. Yani önümüzdeki 3 yıl boyunca emekli maaşı, seçilen bankadan alınacak. Diğer bir şart ise promosyon ödemesinin tahsil edildiği bankada 2 adet otomatik ödeme talimatının bulunması gerekiyor. Promosyon alınan A Bankası'nda telefon, doğalgaz, elektrik veya su faturalarından en az iki tanesi için otomatik ödeme talimatı verilmesi zorunlu. Ayrıca banka promosyon ödemesi alacak olan emekliye kredili mevduat hesabı ya da kredi kartı hesabı açacak. Bu şartları kabul eden ve yerine getiren tüm emekliler bankadan promosyon ödemesi alabilecekler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×