Bu haber kez okundu.

Emekli promosyonu için PTT de sözleşme imzaladı

11,5 milyon emekli Mart ayında ödemelere başlanacak promosyonlar için gözünü bankaların promosyon oranlarını artırmasına çevirdi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü (PTT) ile de promosyon protokolü imzaladı.

EMEKLİ PROMOSYONUNDA BEKLENTİ YÜKSELDİ

Bugüne kadar 25 bankadan 16 banka ile protokol imzalayan SGK, geriye kalan 9 banka ile masaya oturmak için gün sayıyor. SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı, bin lira altı 300, bin - 2 bin lira arası 375, 2 bin lira üzeri de 450 lira olarak açıklanan emekli promosyon oranını bankaların serbest piyasada artırabileceğini söyledi. Bağlı, ''Hangi banka emekliye daha fazla verecek, emekliyi kendine çekmek için ne yapacak onu önceden ön göremediğimiz için standart protokollerimizi uyguluyoruz. Geri kalanını artık serbest piyasanın çözeceği bir problem olarak görüyoruz. Umudumuz şudur ki; serbest piyasa burada emeklilerin lehine sonuç doğuracak. Çünkü en az miktar üzerinden protokolleri bağlamış bulunmaktayız'' dedi.

PTT KAMPANYA BAŞLATTI

Emekliye promosyonda rekabet şimdiden kızıştı. PTT'den, emeklilere ilave imkanlar sağlanacağı açıklandı. PTT emekliye kargoda yüzde 20, e-ticaret sitesindeki seçili ürünlerde yüzde 10 ve PTT Bank havale işlemlerinde de yüzde 20'lik indirim gerçekleştirildi. Emeklilerin mevcut bankaları ile çalışmak istemeleri halinde 3 yıllık sözleşme için kendi bankasına, başka banka ile çalışmak istemesi halinde ise SGK'ya bildirimde bulunması gerekiyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×