Bu haber kez okundu.

Emekliye promosyon ne zaman verilecek? Başbakan açıkladı!
Memur ve özel sektörden emekli olan yaklaşık 12 milyon kişinin beklediği banka promosyonu için yol haritası belli oldu. Başbakan Binali Yıldırım, 3 yıllık promosyon tutarının hesaplanacağını ve ödemelerin Ocak ayında yatırılacağını açıkladı.

Emekliye promosyon ne zaman ödenecek? Emekli promosyonu ne kadar? gibi soruları merak eden milyonlarca emeklinin yüzünü güldüren müjdeyi Başbakan Binali Yıldırım verdi. Yıldırım, promosyon çalışmalarında gelinen son durumu bildirdiği açıklamasında, bankalardan teklif beklendiğini ve çok yakında karara varılacağını duyurdu. Yıldırım, ödemelerin Ocak ayında yapılacağını belirterek bu kapsamda emeklilere 3 yıllık promosyon ödemesi yapılacağını açıkladı.

MAAŞA GÖRE BELİRLENECEK

Başbakan Binali Yıldırım, önceki akşam katıldığı programda, emeklilere promosyon ödemeleri konusunda, olası en iyi şartların emeklilerin lehine olması için gayret gösterildiğini ve bunun da en yakın zamanda karara bağlanarak emeklilere duyurulacağını ifade etti. Bankalar ile yapılan çalışmalarda son viraja girildiğini belirten Yıldırım, promosyonda izlenecek yol için de "3 yıllığına bir sefer her yılın Ocak ayında bir ilave para yatacak hesaplara. Sonraki 3 yılda bir daha yatacak." dedi. Başbakanın bu açıklaması, emekli promosyonlarının alınan maaşa göre değişeceğini ve hesaplanacak olan ücretin 3'er yıllık periyodlar halinde yatırılacağını ortaya koydu. Yani emeklilere maaşlarına göre 3 yıllık süreçte 450 - 900 lira arasında promosyon ödemesi yapılacak. Maaşı yüksek olan emekliler daha yüksek ödeme alacaklar.

MEMUR PROMOSYONU 2 BİN 354 TL

Memurların bekledikleri banka promosyonu için Kocali'nde son dakika gelişmesi yaşandı. Kocaeli Üniversitesi Hastanesi'nde görevli 4 bin 46 personele maaşlarını 3 yıl süreyle Ziraat Bankası'ndan almak koşuluyla 2 bin 354 lira promosyon ödemesi yapılacak. Bu ödeme memurların hesaplarına tek seferde yatırılacak. Türkiye genelindeki üniversitelerde rekor sayılan promosyon tutarı, Kocaeli Üniversitesi Hastanesi'nde çalışan 4 bin 46 personelin yüzünü güldürdü.

Kaynak: Takvim
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×