Bu haber kez okundu.

Emekliye promosyon zammı yapan bankaların kampanyaları

Bankaların promosyon rekabeti emeklilerin yüzünü güldürdü. Yaklaşık 20 milyon emekliden 8 milyonu emekli promosyonu parasını cebine koyarken, bankalar ise promosyon ödemelerine zam yarışına girdi. Promosyon ücretleri bazı bankalarda 50 lira daha artarak emeklilere yapılan ödeme arttırıldı. Buna göre bazı bankaların emeklilere ödediği promosyon tutarı 500 lirayı bulurken bazıları ise farklı kampanyalar düzenleyerek ücretlerde iyileştirmenin yanı sıra bankacılık işlemlerinde ücretsiz hizmet sunuyor.

EMEKLİ PROMOSYONU KAMPANYALARI

Emekliye promosyon ücreti zammı ilk olarak Fibabanka'dan geldi. Banka, emekli maaşını 3 yıl boyunca şubelerinden almayı taahhüt eden müşterilerine, maaşı bin liranın altında ise 330 TL, bin - 2 bin lira arasında ise 415 TL, 2 bin liranın üzerindeyse 500 TL promosyon ödemesi yapıyor. Emekliye maaşına göre 300, 375 ve 450 TL promosyon veren Türk Ekonomi Bankası (TEB) ise kredi kartından 2 otomatik ödeme talimatı veren emeklilere ek 50 lira bonus veriyor. Garanti Bankası, emekli maaşını taşıyan ve kredi kartından 2 otomatik ödeme talimatı veren emeklilere hem 450 TL'ye varan promosyon ödemesi yapıyor hem de 50 lira ilave bonus hediye ediyor. Denizbank promosyon kampanyası ile mevcut emekli müşteriler başka bir SGK emeklisi müşteri getirdiğinde her emekli için 100 lira nakit para ödüyor. Diğer yandan hizmet yarışına da giren bankalar emeklilere EFT, Havale gibi pek çok bankacılık hizmetini ücretsiz olarak sunuyor.

EMEKLİ PROMOSYON ÖDEMESİ NE KADAR?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile bankalar arasında imzalanan promosyon protokolü kapsamında, maaşını 3 yıl süresince herhangi bir bankadan almak isteyen emeklilere maaşlarına göre 300, 375 ve 450 TL promosyon ödemesi yapılması konusunda anlaşma sağlanmıştı. Pek çok banka bu durumu kendi lehine avantaja çevirmeye başladı ve emekliye promosyon ücreti zammı yaparak milyonlarca emeklinin yüzünün gülmesini sağladı.

Anahtar Kelimeler:
Emekli Promosyonu
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×