Bu haber kez okundu.

EMITT bu yıl rekor bekliyor

22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), bu yıl rekor katılımcı bekliyor.

25-28 Ocak tarihlerinde İstanbul Tüyap Beylikdüzü fuar alanında gerçekleştirilecek fuarı, 50 binden fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Bu sayı rekor anlamı da taşıyor. Fuar kapsamında Almanya’nın Turizm Endüstrisi Birliği Başkanı Dr. Michael Frenzel, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TTYD) davetlisi olarak İstanbul’a geldi. Frenzel, yarın EMITT’in açılış törenine de katılacak. Bu akşam gerçekleştirecek TTYD geleneksel yemeğinde ana konuşmacı olan Frenzel, yarın da EMITT’in açılış töreninde bulunacak. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Almanya Turizm Endüstrisi Birliği Başkanı Michael Frenzel’in ana konuşmacı olacağı buluşmaya, TTYD Başkanı Oya Narin ev sahipliği yapacak.

Yarın başlayacak olan EMITT - Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT öncesi sektörün en etkili bileşenlerini bir araya getiren yemekte, 2017 yılında Türkiye turizminin geldiği nokta ve 2018 hedefleri ele alınacak.

TÜRKİYE ALMANYA’DAN NASIL GÖRÜNÜYOR ?

Almanya Turizm Endüstrisi Birliği Başkanı Michael Frenzel, yapacağı konuşmada Almanya’dan bakıldığında 2018 sezonunun Türkiye turizmi açısından nasıl göründüğü sorusuna açıklık getirecek. Aynı zamanda Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC) eski Başkanı ve BM Turizm ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Özel Elçisi olan Frenzel, konuşmasında; dünya turizminin 2017’deki durumu, hangi coğrafyaların yükselişte olduğu, Brexit’in muhtemel etkileri, turizm yatırımlarının hangi ülkelerde yoğunlaştığı ve 2018’de dünyada turizmin nasıl bir seyir izlemesinin beklendiği gibi konulara değinecek.

28 Ocak’a kadar sürecek olan EMITT, ilk iki gününde turizm profesyonellerine, üçüncü ve dördüncü gününde ise tatil tüketicilerine yönelik olacak.

(İHA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×