Bu haber kez okundu.

Enerjinin Dünya Barışına Katkı Sağlaması Adına #BarışiçinPaylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün İstanbul'da devam eden ve 77 yıl aradan sonra ilk kez Türkiye'de düzenlenen 23. Dünya Enerji Kongresi öncesinde Twitter'dan #BarışİçinPaylaş hashtagiyle önemli bir mesaj verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan açıklamasında, enerjinin insan hayatına faydalı olan bir çok konuda ilerleme sağlanması için önemli bir gereksinim olduğunu ve barışın adaletin sağlanması noktasında önemli bir araç olma potansiyeline sahip olduğunu ifade etti. Erdoğan, enerjinin adil bir paylaşım ile dünya barışına katkı da bulunması için #BarışiçinPaylaş mesajının da tüm insanlığa ulaştırılması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Twitter mesajı şöyle;

- Enerjinin adil bir paylaşım ile dünya barışına katkıda bulunması için #BarışİçinPaylaş mesajını tüm insanlığa ulaştırmalıyız.

- Herkesin adil bir şekilde enerjiye erişebilmesi, inanıyorum ki insanlığı barış ve huzura daha da yaklaştıracaktır.

- Her şeyden öte enerji, tüm insanlık için barış ve adaleti sağlama noktasında önemli bir araç olma potansiyeline sahiptir.

- Enerji, kalkınmadan yatırımlara, büyümeden sağlığa kadar bir çok konuda ilerleme kaydedilmesi için olmazsa olmaz bir gereksinimdir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×