Bu haber kez okundu.

FETÖ'nün lüks araçları sudan ucuza... A8'ler Q7'ler...

TMSF tarafından el konulan FETÖ şirketlerinin araçları peynir ekmek gibi satıldı. 1019 şirketin 780 adet lüks aracı piyasa fiyatının yüzde 30 daha altına alıcı buldu. İşte FETÖ şirketlerinin satılan lüks araçları...

15 Temmuz darbe girişimi sonrası deşifre olan FETÖ üyesi şirketlerin malvarlıklarına Tasarruf mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) el koymuştu. Bu mal varlıklarının arasında lüks araçlar da yer alıyordu. Çok sayıda lüks araç yapılan açık artırmayla satıldı. Hem de piyasa fiyatlarından yüzde 30 daha ucuz fiyata...

780 Adet Audi

TMSF'nin el koyduğu araçlardan olan 780 adet Audi marka araçlar yoğun ilgi. Hepsi çok lüks, dizel ve otomatik olan Audiler peynir ekmek gibi satıldı. Açık artırma şeklinde yapılan satışlara yoğun ilgi vardı. Lüks binek araçların piyasa değerleri ise 139 bin ile 330 bin lira arasında değişkilik gösteriyor.

700 Bin Liraya Jip

Satışı yapılan 780 adet Audi'nin 101 tanesi Q3, Q5 ve Q7'den oluşan jiplerden oluşuyor. Tamamı satılan jiplerin piyasa değerleri 330 bin ile 700 bin tl arasında değiştitği öğrenildi. Bu jiplerin arasında 7 adet en lüks segment olan Quattro Long da bulunuyordu.

TMSF'ye 30.9 Milyar Lira

TMSF bu satıştan önemli bir gelir elde etti. El konulan FETÖ şirketlerinin satışından yaklaşık 30.9 milyarlık bir rezervin sahibi olan TMSF'nin elinde kayyum atanan 1019 şirket bulunuyor. Bu şirketlerde 49 bin 928 kişi çalışırken, aktif büyüklükleri ise 46,8 milyar lira.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×