Bu haber kez okundu.

FETÖ'nün TMSF'ye devredilen şirket sayısı 809 oldu

Türk ekonomisi içerisinde adeta kendisine sistem kuran şirketlerin sayısı ve yapısal büyüklükleri dikkatlerden kaçmadı. 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulan FETÖ şirketi sayısı tam 809'a ulaştı. Şirketlerin piyasa değeri ise 38,3 milyar Lira'ya kadar yükseldi.

TMSF ŞİRKETLERİN HUKUKİ SÜRECİNİ SÜRDÜRÜYOR

TMSF, Fetullahçı Terör Örgütü şirketlerine bugüne kadar 241 kişi atadı. 809 şirketin milli ekonomiye kazandırılması çalışmaları sürerken, çalışanların mağdur edilmemesi için de yeni adımlar atıldı. Hukuki süreçleri devam eden şirketlerin elde ettiği gelirler ise nemalandırıldı. FETÖ finansörü olan şirketlerin fona devredildikten sonra ticari durumları da düzeldi. Bir çok firma finansal iflastan kurtarıldı. Ticari kayıtları ortadan kaldırıldı ve borsa değerleri yükseldi.

YA SATILACAK YA DA TASFİYE EDİLECEK

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) hukuki süreç tamamlandıktan sonra bazı şirketleri elden çıkaracak. Buna göre uzmanlar, şirketlerin mali tablolarını incelemeye aldı. Hazırlanacak raporlar ışığında hangi şirketlerin faaliyetine devam edeceği hangilerin satılacağı veya tasfiye edileceği belirlenecek. Şirketler, soruşturmalar tamamlanana kadar TMSF tarafından yönetilmeye devam edilecek. (24 TV)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×