Bu haber kez okundu.

GTHB 2700 Personel Alımı Yapacak : Bakan Açıkladı

Tarım Bakanı Faruk Çelik 2017 Yılı içinde 2 bin 700 personel alımı yapılacağını duyurdu. Peki Tarım Bakanlığı 2017 Personel alımı kadro dağılımı nasıl ? Hangi bölümden kaç kişi alacak detaylar abchaber.com'da

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, personel alımına ilişkin, "Bakanlığımız bünyesine 2 bin, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğine (Tarım Kredi) 500, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna (TKDK) 200 olmak üzere toplam 2 bin 700 kişiyi istihdam edeceğiz" ifadelerini kullandı.Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, gündemde olan personel alımı konusunda nihai aşamaya gelindiği bildirdi.Bu kapsamda 2 bini Bakanlığın bünyesine, 500’ü Tarım Kredi'ye ve 200’ü de TKDK'ya olmak üzere toplam 2 bin 700 kişiyi istihdam edeceklerini belirten Çelik, bakanlık çatısı altında istihdam edilecek 2 bin kişinin Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesine göre sözleşmeli pozisyonda görev yapacağını kaydetti.Tarım Kredi’nin 17 bölge birliğine bağlı kooperatiflerde 286 kooperatif görevlisi, 204 ziraat mühendisi, merkez birliği bünyesine ise 10 müfettiş yardımcısı alınacağına dikkati çeken Çelik, "TKDK'ya alacağımız 200 kişi, denetim, hukuk, yerinde kontrol, proje uzmanı ve idari konularda görev yapacak. TKDK’nın personel alımına ilişkin detaylar, önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacak" bilgisini aktardı.

Merak Edilenler;

  • GTHB 2017 personel alımı
  • Tarım Bakanlığı 2017 memur alımı
  • tarım kredi 500 personel alımı ilanı
  • tkdk 2017 personel alımı

BAKAN ÇELİK TWİTTER'DAN DUYURDU

Tarım Bakanı Faruk Çelik 2017 Memur alımı müjdesini Twitter'dan duyurdu; "2000 Bakanlığımıza, 500 Tarım Kredi'ye, 200 de TKDK'ya olmak üzere toplam 2700 personel alacağız. Hayırlı olsun " dedi.

BAKANLIK BÜNYESİNE 2 BİN PERSONEL ALINACAK

Faruk Çelik yaptığı açıklamada bakanlık bünyesinde görevlendirilmek üzere 2000 personel alınacağını duyurdu.

2 bin kişinin Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesine göre sözleşmeli pozisyonda görev yapacağını kaydetti.

TARIM KREDİ 2017 YILINDA 500 PERSONEL ALACAK

Bakan Faruk Çelik yaptığı yazılı açıklamada Tarım Kredi bünyesinde çalıştırılmak üzere 500 memur alımı yapacak. Tarım Kredi 2017 personel alımı kadro dağılımı ; Tarım Kredi’nin 17 bölge birliğine bağlı kooperatiflerde 286 kooperatif görevlisi, 204 ziraat mühendisi, merkez birliği bünyesine ise 10 müfettiş yardımcısı alınacağını duyurdu.

TARIM VE KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURUMU 200 PERSONEL ALACAK( UZMAN DESTEK PERSONELİ VE DENETÇİ ALACAK)

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu yani TKDK 2017 personel alımı ilanına çıkacak. Bakan müjdeyi verdi. TKDK bünyesinde çalıştırılmak üzere 200 personel alımı yapılacak. Açılacak olan kadroların Uzman,Denetçi ve Destek Personeli olacağı tahmin ediliyor.

TARIM.GOV.TR ÜZERİNDEN YAZILI AÇIKLAMA YAPILDI

Tarım Bakanlığı resmi internet sayfasından yapılan açıklamada ;"

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, personel alımı konusunda aşağıdaki açıklamayı yaptı:

"Bir süreden beri gündemde olan personel alımı konusunda nihai aşamaya gelmiş bulunuyoruz.

Bu kapsamda 2000'ini Bakanlığımız bünyesine, 500'ü Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Teşkilatına ve 200'ü de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'na (TKDK) olmak üzere toplam 2700 kişiyi istihdam etmiş olacağız.

Bakanlığımız çatısı altında istihdam edeceğimiz 2000 kişinin tamamı 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine göre sözleşmeli pozisyonda görev yapacak kimseler olacak.

Ziraat, gıda, su ürünleri, balıkçılık teknolojisi, veteriner hekim vb. alanlardan istihdam edilecek 2000 kişinin alımına ilişkin takvimi en kısa sürede açıklayacağız.

Tarım Kredi Kooperatifleri bünyesine alınacak 500 kişiye ilişkin olarak ise başvuru süreci devam etmektedir.

Tarım Kredi'nin 17 Bölge Birliği'ne bağlı kooperatiflerde 286 kooperatif görevlisi, 204 ziraat mühendisi istihdam edilecek. Merkez Birliği bünyesine ise 10 müfettiş yardımcısı alınacak.

Ayrıca TKDK bünyesine de 200 kişi alacağız. Alacağımız 200 kişi; denetim, hukuk, yerinde kontrol, proje uzmanı ve idari konularda görev yapacak. TKDK'nın personel alımına ilişkin detaylar, önümüzdeki günlerde kamuoyumuzla paylaşılacaktır."denildi.

abchaber.com ÖZEL HABER

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×