Bu haber kez okundu.

Güneydoğu'ya KHK dopingi bölge mal alımında öncelikli olacak

Kamu kurumlarına herhangi bir malzeme ya da eşya alınması halinde öncelik Güneydoğu'da üretilen ürünlerde olacak. Güneydoğulu sanayicilere devletin alım garantisi vermesi hem iş adamlarını hem de iş bekleyenleri mutlu etti.

İş adamı Recep Özekinci, Güneydoğu'daki işsizlik sorununa da çare olacak yeni düzenleme hakkında yaptığı açıklamada, ''Alımın artmasıyla beraber bölgedeki bütün sanayiciler kapasitesini de bu oradan arttıracaklardır. Arttırmalarıyla birlikte bölgedeki işsizlik oranının da bir hayli azalacağına inanıyoruz. O yüzden de şu anda Kanun Hükmünde Kararname ile bölgede büyük bir umut oluştu. KHK'daki uygulamalar hayata geçirilirse iş adamları olarak bölgemizde yüzde 30 - 35 oranında istihdam artırımına gitmeyi düşünüyoruz. Şu anda fabrikamızda 300 kişi çalışıyor. Bu sayıyı biz 500-550 kişiye kadar da inşaallah yükseltmeyi düşünüyoruz.'' dedi.

Güneydoğu'daki sanayi şirketlerinin ürettikleri mallar, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında yürürlüğe giren ''alım garantisi'' kapsamında olacak. Bölgede üretilen eşya ve malzemeler kamu kurumlarında kullanılacak. (24 TV)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×