Bu haber kez okundu.

Kadıköy'den Kaynarca'ya ulaşım 35 dakikaya iniyor
Ulaştırma Bakanlığı yurdu demir ağlarla örmeye devam ediyor. Son olarak Kadıköy ile Kaynarca arasını 35 dakikaya indirecek olan Kartal-Kaynarca metro hattının önümüzdeki hafta açılması bekleniyor. Açılış gününe hazırlanan Kaynarca metro istasyonunda ise çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor.

Kaynarca'da oturan vatandaşların 30 yıllık hayali gerçek oldu. Hattın yapımına Mayıs 2013'te başlandı. İnşasının tamamlanmasının ardından önceki günlerde Kartal Kaynarca metro hattının test sürüşleri de başarıyla tamamlandı.

Hat üzerinde sırasıyla Yakacık, Adnan Kahveci, Pendik ve Tavşantepe istasyonları hizmet verecek. Yaklaşık 4.5 kilometre uzunluğundaki hat sayesinde Kadıköy'den Kaynarca'ya ulaşım süresi 35 dakikaya düşecek.

Kadıköy-Kartal-Kaynarca metro hattı haritası

Metro hattı sayesinde Anadolu Yakası'ndaki trafik büyük oranda rahatlayacak. Trafikle birlikte 1.5 - 2 saati bulan yolculuk yaklaşık yarım saate inecek. Aynı zamanda Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası'na geçişler de rahatlayacak. Metrobüs ve Marmaray bağlantısı sayesinde de metro hattından vatandaşlar, Avrupa Yakası'nın merkezi yerlerine kısa sürede ulaşabilecekler.

Sadece Kartal Kaynarca ile sınırlı olmayacağı belirtilen metro hattı Tuzla'ya kadar uzatılacak. Yeni hattın ihalesinin ise geçtiğimiz günlerde yapıldığı belirtildi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×