Bu haber kez okundu.

Kamu kurumlarına alınacak personel sayısı belli oldu
2016 Kamu Personel alımları bir çok kurumda başladı. Yıl sonuna kadar 67 bin kişinin kamuda istihdam edileceği belirtildi. Bunlardan 30 bini Milli Eğitim Bakanlığı'na sözleşmeli öğretmen, 20 bini Sağlık Bakanlığı'na sağlık personeli ve 12 bini Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine polis olarak atanacak.

30 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALIMI

Kamuda en fazla personel alımı ise Milli Eğitim Bakanlığı'nda (MEB) olacak. MEB ilk etapta 15 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapılacağını açıkladı. Bu öğretmenlerin atamaları için süreç başladı. Milli Eğitim Bakanlığı yıl sonuna kadar bir atama daha yapmayı planlıyor. Bu atamayla da 15 bin kişinin daha işe alımı gerçekleştirilecek. 

20 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALIMI

Milli Eğitim Bakanlığı'nı 20 bin sağlık personeli alımı yapacak olan Sağlık Bakanlığı takip ediyor. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 'Eylül ayına yetiştiremeyebiliriz ama bu sene sonuna kadar 20 bin sağlık personelini göreve başlatacağız.'' dedi.

12 BİN POLİS ALIMI

Emniyet Genel Müdürlüğü ise 9 bini erkek bini kadın olmak üzere 10 bin polis alımı yapacak. Bunun yanında da 2 bin komiser yardımcısı işe başlayacak. 

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

3 bin Hakim ve Savcı alımı yapılacağını bildiren Adalet Bakanlığı; Zabıt katibi, mübaşir, teknisyen, kaloriferci, şoför ve aşçı alımı da yapacak. 

DHMİ 88 PERSONEL ALIMI YAPACAK

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ise 88 personel alımı yapacağını duyurdu. Bunlardan 63'ü asistan geriye kalan 25'i ise stajyer hava trafik kontrolörü olacak. Başvurular 30 Eylül'e kadar gerçekleşecek.

BTK 45 UZMAN YARDIMCISI ALACAK

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu da çeşitli birimlerde görevlendirilmek üzere 45 uzman yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. Buna da KPSS'den 70 puan alma şartı getirildi. Alımlar; sosyal bilimler, hukuk ve mühendislik alanlarında ilgili bölümlerden yapılacak.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×