Bu haber kez okundu.

Kamuya 5 bin sağlık ve 763 gümrük memuru alınacak! İşte şartlar

Kamuya personel alımı başvurusu şartlarının en başında lise, yüksekokul ya da üniversite mezunu olmak geliyor. Toplam 5 bin 763 sözleşmeli memur alımı başvuruları 28 Ekim 2016 Cuma günü başlayak ve 31 Ekim tarihinde sona erecek. Sağlık Bakanlığı ile Gümrük Bakanlığı başvuru şartlarını açıkladı. Detaylar için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

SAĞLIK PERSONELİNDE ARANAN ŞARTLAR

Başvuru yapan adaylar arasındaki üniversite mezunlarının değerlendirmesi 2016-KPSS Lisans sınavı sonucuna göre yapılacak. Ön Lisans ve Ortaöğretim de ise 2014-KPSS sonuçları göz önünde bulundurulacak. Fakat bu kişiler içerisinde 2016 yılında KPSS lisans sınavına katılmış olanlar varsa ön lisans veya ortaöğretim kadrolarını tercih edemeyecekler. Sadece aldıkları puan ile lisans düzeyi kadrolara başvurabilecekler.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Sağlık Bakanlığında çalışmak için personel alım başvurusu yapacak olan kişiler tercih yapacakları kadro ve pozisyonları KPSS-2016/7 Tercih Kılavuzundan öğrenecekler. Kılavuz, ÖSYM'nin www.osym.gov.tr adresindeki sayfadan yayımlanacak. Sağlık personeli olarak kamu kurumuna girmek isteyen adaylar başvurularını 28 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında ÖSYM sitesindeki 'Tercihler > KPSS-2016/7 Tercih İşlemleri' alanından T.C. Kimlik numarası ve şifrelerini kullanarak iletecekler.

ŞAHSEN BAŞVURU YAPILACAK POZİSYONLAR

Sağlık Fizikçisi, Odyolog, Dil ve Konuşma Terapisti ve Perfüzyonist poziyonlarında tercih yapacak olan yüksek lisans mezunu adayların, KPSS tercih işlemlerinin başlayacağı tarihten önce kesinlikle Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına giderek şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Bunu yapmayan adayların tercihleri kabul edilmeyecek.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Alım Şartları

GÜMRÜK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI HAKKINDA

Kamuya alım yapılacak personelden 763'ü Gümrük ve Ticaret Bakanlığında görevlendirilecek. Buna göre; 50 gümrük muayene memuru, 300 gümrük muhafaza memuru, bölge müdürlükleri bünyesine; 200 memur, 20 avukat, 40 döner sermaye memuru, merkeze 50 memur, 50 raportör, ticaret il müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere 50 memur ve merkeze 3 programcı alımı yapılacak.

BAŞVURU İÇİN SON TARİH 31 EKİM

Gümrük Bakanlığına memur alımı başvuruları 21 Ekim'de başladı. Adaylar 31 Ekim'e kadar başvuru yapabilecekler. Sözlü sınavlar 12 Aralık 2016 - 6 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sözlü sınava girmek isteyenler, www.gtb.gov.tr internet sitesinde 'iş talep formu'nu doldurarak müracaat edebilecekler. Buraya girilecek olan bilgilerin mutlaka doğru ve eksiksiz olması gerekiyor. Zira başvuru onaylandıktan sonra herhangi bir değişiklik yapılamıyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×