Bu haber kez okundu.

KOBİ’lere 50 bin TL faizsiz destek için başvuru süreci başladı

Krediyi KOSGEB’in veri tabanında güncel kaydı olan KOBİ’ler kullanabiliyor. Bu amaçla birçok KOBİ bilgilerini güncellemeye başladı. KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmayan KOBİ’ler ise bu krediden faydalanabilmek için KOSGEB’e kayıt oluyor. Yaşanan aşırı talep zaman zaman KOSGEB’in web sitesinde de yoğunluğa sebep oluyor.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği programı kapsamında İşletme başına sağlanacak kredi üst limiti 50 bin lira olacak. Bankalar üzerinden kullandırılacak kredi faiz oranının tamamı, KOSGEB tarafından karşılanacak. Kredi vadesi ise ilk 12 ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde geri ödemeli toplam 36 ay şeklinde faizsiz olacak.

KOBİ'lere 50 bin liraya kadar işletme sermayesi kredi faiz desteği sağlayacak programa, KOSGEB’in veri tabanında güncel kaydı bulunan bütün KOBİ'ler başvuru yapabilecek. Bundan yararlanmak isteyen ancak kaydı bulunmayan KOBİ'lerin ise biran önce KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Destek kredisi için süreç başladı. Bu amaçla KOSGEB veri tabanındaki kaydı güncel olmayan KOBİ’ler kayıtlarını güncellerken, yeni kayıt yaptırmak isteyen KOBİ’lerin de başvurusu sürüyor. KOSGEB’in web sitesi üzerinden yapılan işlemler zaman zaman yoğunluğu da sebep oluyor. KOSGEB veri tabanına yaklaşık bir milyon KOBİ kayıtlı.. Krediye yoğun talep nedeniyle KOSGEB, web sitesinde zaman zaman yaşanan tıkanıklıklar için ek tedbirler aldı…

Söz konusu destekten yaklaşık 15 bin KOBİ'nin faydalanması bekleniyor. Bilgilerin güncellenmesinin ardından 50 bin Tl’lik kredinin kullandırılması süreci başlayacak. Kredi desteğine başvurmak için aşağıdaki KOSGEB kredisi başvuru bağlantısına tıklayınız.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×